Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam poczucie że odjeżdża mi rzeczywistość przez koszta życia?
Zarabiam lekko ponad tą mityczną krajowa.
Od dłuższego już czasu- z dwa lata- rozglądam się za zmianą auto ale ceny tych aut wzrosły w kuuurwe. Może z 35-40% do góry tak mi się wydaje.
Ceny mieszkań nadal są nierealnie wysokie i bez chęci starania się o kredyt do końca życia nie mam szans na własne mieszkanie, a bogatej rodziny która mi dołoży do niego brak.
Koszty życia stają się coraz większe i widzę po swoich oszczędnościach jak z każdym miesiącem jestem w stanie odłożyć coraz mniej.
A zarabiam średnia krajowa. Jak żyją ludzie którzy zarabiają okolice minimalnej i mają na przykład rodziny? Przecież to jakaś abstrakcja jest. xD

Kolejna sprawa, że moje wynagrodzenie niemalże stoi w miejscu. Może z 3 lata i ja zapewne będę zarabiał minimalną, bo rząd tak galopuje z podnoszeniem minimalnej. WTF

#przemyslenia #zycie #pieniadze #polska
  • 16
@AryanWonderBoi: Jak nie masz wsparcia rodziny to poza kilkoma branżami w Polsce jesteś w dupie. A nawet jak jesteś w dobrej branży to dobra luksusowe będą wymagały mnóstwa oszędzania albo życia na kredyt
@Misieq84: Robol here, tylko ze nie w budowlance ani zaden mechanik, praca troche lepiej niz minimum, srednia krajowa ale za cene jakiegos 1,4 etatu. Mimo to, zeby kupic mieszkanie 80m i wiecej musze lekko oszczedzac jeszcze rok-dwa a wiadomo jak ceny pojde w gore… na emigracji nie jest kolorowo jak nie jestes chociaz doswiadczonym fizolem ale mimo wszystko duzo lepiej niz w pl :)