Wpis z mikrobloga

Czy zaczęcie 2 rozdziału w NK to bardzo zły pomysł? Ogólnie ledwo co dołączyłem do straży i pobiegłem do tego gościa co daje klucz do Górniczej Doliny. W sensie, zamierzam dokończyć nieskończone misje jak np. tą z zaginionymi ale boję się że to zablokowało mi jakieś misje (np. na farmie Onara) lub jakieś ważne itemki znikną (rośliny na miksturki zręczności itd.).
#gothic #gry
  • 15
@Gegenek: jedyny negatyw jest taki, że nie będziesz mógł zrobić misji wymaganych do przyjęcia ciebie do najemników, czyli strata expa (oczywiście, jeżeli tego nie zrobiłeś). W 2R respią się nowe stworki na mapie i chyba innych ważnych zmian w świecie gry wtedy nie ma

jakieś ważne itemki znikną

To się nigdy nie dzieje
@Gegenek: To nie jest tak, że musisz całą mapę wyczyścić, aby przejść grę, ale jeżeli będziesz wydawał punkty nierozważnie lub wbijesz na mało leveli to będziesz miał problemy później. Jeżeli pominąłeś zadania z farmy to się nic nie stało, ale musisz pamiętać, że jak widzisz potworka co możesz go ubić, to do niego podchodzisz i go ubijasz.
@Imperator_Wladek: Nie no, nie mówię żeby biec przez grę, tylko słyszałem że później jest bardzo ciężko i trzeba walczyć o każdy exp, zebrać absolutnie każdy item wzmacniający staty, i od razu mieć perfekcyjnie zaplanowany build. Ogólnie idę w łuki i na razie pakuję w zręczność i zbieram na najlepszy łuk u łuczarza. Planuję też iść w manę po jakieś leczenie czy przywołanie ze zwoju.
@Gegenek: jak idziesz zręczność to jeszcze ci się przyda kradzież kieszonkowa, zawsze to dodatkowy exp i kasa. Mana raczej nie będzie potrzebna. Regeneracje życia rób z miksturek, które
1) znajdziesz
2) kupisz
3) możesz stworzyć, bo żeby stworzyć miksturę zręczności trzeba nauczyć się stworzenia podstawowej potki

Ważne, nie używaj stałych bonusów na początku gry ze względu, że progi w tej grze pod tym względem są po prostu zepsute i spowodujesz to,
tylko słyszałem że później jest bardzo ciężko i trzeba walczyć o każdy exp, zebrać absolutnie każdy item wzmacniający staty


@Gegenek: To nie prawda. Bedzie tym ciężej im mniej ekspa zdobędziesz, ale to chyba oczywiste. Grając zwyczajnie, jak większość graczy - trudność będzie... zwyczajna. Wbrew pozorom NK nie jest tylko dla trajhardów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Scena speedrunerska pokazuje jak w kreatywny sposób można ukończyć "trudne momenty" w
@Gegenek: Jest trudno na początku, teraz jestem po Jarkendarze w drugim rozdziale i wybieram się do kolonii. Mam 20 lvl, orków trzeba pojedynczo załatwiać, o smoczych zębaczach też trzeba zapomnieć do 4 rozdziału. Większe stada zębaczy, czy tam innej zwierzyny nie stanowią problemu w zbroi strażnika Kruka. Cieniostwór tak samo. Mi się bardzo podoba taki zwiększony poziom trudności gdzie jedynka i goła dwójka jest banalna do przejścia.
@Gegenek: łukiem generalnie jest najłatwiej, bo zawsze można gdzieś wskoczyć i strzelać z góry, ale nie wydawaj na żadną manę, bo to strata PN, ładuj w zręczność i łuki, po za tym koniecznie język budowniczych u magów wody, bo kamienne tablicy strasznie boostują staty.
@speedygonzales1: Z tego co słyszałem to obrażenia kuszy skalują się z siłą, ale musisz mieć wymaganą zręczność by używać. Ogólnie da się nimi grać ale są bardziej jako wsparcie dla broni białej jak idziesz pod siłę.