Wpis z mikrobloga

czy jest obecnie możliwe stworzenie bota, który będzie przesłuchiwał automatycznie (rozpoznając mowę i tworząc skrypt) w chmurze wskazane nagrania/kanały na yt o tematyce giełdowo-tradingowej, a następnie robiłby po jakimś czasie weryfikację czy prognoza/wróżenie było trafione i na tej podstawie tworzył jakiś ranking? czy jest to programistycznie do ogarnięcia?

#inwestycje #gielda #programowanie #trading #bitcoin
  • 22
  • Odpowiedz
@presburger: Jako punkt odniesienia zobacz Brand24 który nadzoruje wiele źródeł publikacji i analizuje "sentyment" tego co jest publikowane o tobie czy firmie/marce. W YT są niby transkrypcje ale nie zawsze i czy dostępne przez API to nie wiem.

Sprawa ciekawa ale przedsięwzięcie spore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: znam brand24 i sotrender - oni na pewno mają jakies boty, ktore cyklicznie sledzą sieć i wypluwają mierzalne wyniki, nie znam szczegółów jak duży zakres danych ogarniają. ale zastanawiam sie jak duza moc obliczeniowa byłaby potrzebna, zeby bot analizował i tworzył transkrypcję nagrania głosowego i na tej podstawie dokonywał analizy, wyłuszczania słów, zwrotów najistotniejszych, itd. taki bot mialby wiele zastosowan np. w celu zapamietywania i analizowania wypowiedzi politykow i
  • Odpowiedz
@presburger oczywiście że jest do ogarnięcia. Np. na AWS masz wszystkie potrzebne serwisy. Pytanie jaka bot będzie miał skuteczność i ile będzie kosztować analiza i składowanie danych żeby to się opłacało.
  • Odpowiedz
@presburger: Ogromnym nakładem finansowym dałoby się uzyskać oprogramowanie spełniające w jakiejś mierze te założenia, jednak zakładałbym spory margines błędu na praktycznie każdym kroku działania.
1. Problemy z dokładną transkrypcją (niewyraźny dźwięk, wada wymowy, szybkie mówienie).
2. Problem z poprawnym wyciągnięciem sensu tego, o czym ktoś mówi i określenie, co dokładnie osoba mówiąca prognozuje.
3. Forma weryfikacji, czy prognoza się sprawdziła. -> W czasie clickbaitów samo pojawianie się artykułów, o jakimś
  • Odpowiedz
@presburger: sprobuj z transkrypcji Joker finansowa edukacja wyciagnac jakies konkretne wyniki, jak ten gosc co jakis czas zmienial zdanie i pewne wczesniejsze swoje prognozy gieldowe modyfikowal/wygaszal albo w ogole sie do nich nie przyznawal
  • Odpowiedz
@presburger: Oczywiście że się da. Nawet przy minimalnej ilości pracy programistycznej. Większość chmur obecnie oferuje takie usługi jako PaaS lub nawet SaaS. W skrócie polega to na tym, że uruchamiasz usługę na danym planie cenowym z którym powiązana jest ilość mocy obliczeniowej i inne zasoby potrzebne do działania usługi, wypełniasz danymi i gotowe.

Wysokopoziomowo w Microsoft Azure mogłoby to wyglądać tak że masz usługę Azure Speech Service, która zamienia głos
  • Odpowiedz
@presburger: Zapomniałem dopisać że "jakość działania" usług NLP jest silnie zależna od języka. Naturalnie najlepiej sobie radzą z interpretowaniem języka angielskiego. Im mniej popularny język tym gorzej, a wiele języków nie jest w ogóle wspierana. W tego typu sytuacjach radziłem sobie korzystając z osobnej usługi do tłumaczenia języka źródłowego na angielski i potem wysyłałem tekst (już po angielsku) do analizy NLP, ale jak możesz się domyślić jest to obarczone dodatkowym
  • Odpowiedz
ale ja mam w dupie ich analizy, zamierzeniem bylaby weryfikacja ich nietrafionych predykcji jako ostrzezenie przed finansowym fake guru, zeby ich kazde zdanie podlegało weryfikacji


@presburger: ale po co chcesz stracić swój czas i pieniądze (czyt: robić taki projekt), tylko po to by skrytykować/rozgłaszać czyjeś nietrafione prognozy? Tworzysz serwis płatny, który ma ostrzegać innych i do tego tego potrzebujesz? Bo jeśli nie, to szkoda zachodu na coś takiego imho.
  • Odpowiedz
@presburger poczytaj o tematyce RPA, można zrobić proces w np. UiPath, który by wychwytywał słowa kluczowe jak voicebot, zapisywał transkrypcje, podobnie z analizowaniem treści z jakiś artykułów. porównywał by wtedy treści Problemem jest tylko skuteczność takiego rozwiązania z uwagi na to, że nie jest często uschematyzowane gadanie na yt . Gdybym miał czas mógłbym zrobić coś takiego. UiPath (darmowy z ograniczeniami, jest dużo poradników na yt, kursy od producenta)
  • Odpowiedz