Wpis z mikrobloga

Nowy rok, nowy...

A, same stare problemy. Właśnie przyjechałem do pracy po urlopie. Pierwszy dzień od świąt.

Pierwsze co muszę zrobić to zwolnić pracownika, któremu niestety powinęła się noga w zeszłym roku i zarząd kazał się go pozbyć.

Jest mi zwyczajnie przykro, bo robią sobie z niego pokazówkę dla innych pracowników, że jeżeli coś będzie nie tak, to poniosą konsekwencje.

Chłopak ogarnięty, chętny do pracy, jak szef jestem z niego bardzo zadowolony, ale co zrobić. Cały grudzień negocjowałem pozostawienie go w pracy, ale zarząd się nie ugiął.

Jako szef zawsze staram się bronić pracowników i robić wszystko, żeby ludzie, z których jestem zadowolony było zadowoleni z pracy. Siedzę w biurze i ciągle przekładam spotkanie, ale dziś musi się odbyć, nie mam wyboru. Inaczej poleci nie tylko on, ale też ja.

Chłopak niestety na UZ i zarząd zwyczajnie nie przedłuży mu umowy na 2023, więc nawet nie bardzo jest co z nim zrobić.

#zalesie #pracbaza #januszebiznesu #januszex #praca
Pobierz Idahoo - Nowy rok, nowy... 

A, same stare problemy. Właśnie przyjechałem do pracy po...
źródło: comment_1672644653rVPveieekkIagSbfjsTozx.jpg
  • 20
@uwielbiamnalesniki mam nadzieję, że tak będzie i nie będzie się męczył w januszexie do końca życia jak ja

@taktoto no nie był, był zleceniobiorcą i na podstawie umowy cywilno-prawnej wykonywał prace zlecone w biurze, bez grafiki itp., ale jednak jak się z kimś przebywa w jednym miejscu przez 8h dziennie, to człowiek nawiązuje relacje. Jakby nieprofesjonalne to było to niestety lubiłem go i uważałem, że wykonuje swoje zadania dobrze.
@Polnischefuhrer @jskan

Dostał w grudniu info, że może tak być. Więc w sumie to rozmowa dziś była bez większych problemów. Jeszcze będzie w styczniu i lutym dostanie wypłatę (głupie zasady naliczania, akurat tu na plus dla pracowników) i przez kilka miesięcy dostawał premię, bo jest wypłacana dopiero 3 miesiące po zamknięciu miesiąca kalendarzowego. A z premi wyrabiał drugą wypłatę, więc nie zginie.
Dostał w grudniu info, że może tak być. Więc w sumie to rozmowa dziś była bez większych problemów.


@Idahoo: no to plus dla ciebie za takie zachowanie.
@Sarza01 zazdroszczę, ja 10 lat pracuje w usługach i jedyne co zyskałem to depresja i wstręt do klienta.

Na szczęście powoli zmieniam branżę na zupełnie inną i mam nadzieję, że będzie lepiej. Niby też będą ludzie, ale przynajmniej sam będę sobie panem.