Wpis z mikrobloga

@nosil_wilk_razy_kilka: ziomek, chce ci pomóc tylko ty zaczynasz od d--y strony: szukasz problemu tam gdzie go nie ma i przez to źle zadajesz pytania.

Wiesz co to jest chroot i do czego służy? Co ci po samym chroocie?

Pokaż na czym ci się ten skrypt wysrywa. Jak to jest jakieś narzędzie gui to odpal je w terminalu przez sudo.
  • Odpowiedz
@nosil_wilk_razy_kilka: aha, bo widzę, że chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że te narzędzie o którym mi pisałeś ostatnio to jest dosyć skomplikowana rzecz która robi dużo rzeczy by ci zrobić bootowalny pendrive.

Zamiast kombinować z ręczną naprawą gruba na pendrive wychodzę z założenia, że to narzędzie się wysrało na jakiejś głupocie i łatwiej będzie poprawić na szybko tą jedną głupotę niż spróbować odtworzyć to wszystko co te
  • Odpowiedz
Jestem przewrażliwiony na punkie linuxa i na samą myśl że mam coś zrobić w linuxie c--j mnie strzela xD.


@nosil_wilk_razy_kilka: no to tymbardziej z chrootem musiałbyś wiedzieć co robisz bo chroot to jest dosłownie prymitywne wstrzyknięcie się w inny system na innym nośniku (change root tzw).

Najprościej byłoby poszukać i zrozumieć na czym się ten program wysrywa. Pisałeś chyba, że na chroocie?

Nie wiem co to za nardzędzie ale najprościej
  • Odpowiedz
Zamiast kombinować z ręczną naprawą gruba na pendrive wychodzę z założenia, że to narzędzie się wysrało na jakiejś głupocie i łatwiej będzie poprawić na szybko tą jedną głupotę niż spróbować odtworzyć to wszystko co te narzędzie do sklonowania systemu na pendrive robi.


@Kryspin013: No mam do wyboru, albo j---ć się z grubem, albo migracja na najnowszego MXa i j-----e się z ustawianiem kont, nie wiem co mnie bardziej r---------i xD
  • Odpowiedz
@Kryspin013: No mam do wyboru, albo j---ć się z grubem, albo migracja na najnowszego MXa i j-----e się z ustawianiem kont, nie wiem co mnie bardziej r---------i xD


@nosil_wilk_razy_kilka: w sensie jakimi usatwieniami kont? Jak masz odpowiednio popartycjonowane dyski to możesz nawet przeinstalować całego mxlinuxa tak by zostały ci ustawienia twojego konta i wszystkie pliki już w nowym systemie.
  • Odpowiedz
@nosil_wilk_razy_kilka: nic, inna metoda wykonywania polecenia jako root, bo

- su loguje cię na roota z podaniem hasła roota
- sudo wykonuje dane polecenie jako root, z hasłem użytkownika

A kazałem ci przez sudo bo myślałem, że przez su apka graficzna ci nie wstanie na sesji użytkownika, ale w sumie sprawdziłem
  • Odpowiedz