Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #pilkanozna

Jak już komuś odpisałem to równie dobrze mogę tu wkleić, opinia do polemiki:

Hervé Renard:

Żeby było jasne, uważam, ze jest to dobry trener, ale po prostu nie pasuje do nas. Bazuje na świetnym przygotowaniu fizycznym i potrafi odpowiednio motywować utalentowane, jednak kiepskie w trzymaniu taktyki reprezentacje. Za każdym razem jak brał klub w Europie, gdzie musiał zrobić coś więcej z zawodnikami na wyższym poziomie zrozumienia piłki to mial z tym problemy. Kolejna sprawa, nigdzie nie wytrzymał dłużej niż 3 lata, a ja uważam, ze potrzebujemy wreszcie stabilizacji. Jak tylko osiągnął sukces to szedł gdzie indziej. No i najważniejsze, nie rozumiem dlaczego żaden dziennikarz nie przeprowadził analizy taktycznej jego zespołów. A prawda jest taka, ze jest to styl Michniewicza, tylko równocześnie jest to trener o dwa poziomy lepszej umiejętności motywowani i przygotowania zawodników. Zobacz wyniki AS w tym roku. Same 0:0 albo 0:1, budowanie defensywy to jest dla niego podstawa.

Dlatego wolałbym Petkovica, który z reprezentacji Szwajcarii, zrobił solidny, ładnie grający ofensywnie zespół, który mimo kiepskiego składu osobowego nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu. W dodatku jest to ktoś kto potrafi wytrzymać dłużej na stanowisku i tez zarządza nie tylko drużyna i mentalne, ale całym pionem sportowym od juniorów do dorosłej reprezentacji.

Musimy sobie odpowiedzieć jakie mamy cele, dla mnie właśnie trener na więcej niż jeden cykl powinien być wyżej w hierarchii.
  • 12
@stiepanov: czy ja wiem, taktykę trzymali nasi akurat całkiem dobrze, tyle że była brzydka.

Zresztą większość składu gra lub grało w dobrych klubach zachodnich a tam by się nie utrzymali ze słabym rozumieniem taktyki

@miki4ever mnie ciekawi jakby się sprawdził Bento, generalnie dość ofensywnie nastawiony trener, taki Sousa ale z sukcesami
@Brzychczy: tzn że Szczęsny dopiero w półfinale został przegoniony, przez Livakovica o ile mnie pamięć nie myli, w liczbie obronionych strzałów to było z góry zamierzone? Bo przez taktykę rozumiem również grę w obronie.
w liczbie obronionych strzałów to było z góry zamierzone?


@stiepanov: Z góry zamierzone było bronienie się nisko (mamy dość wolnych obrońców, zwłaszcza Glika i dość często traciliśmy bramki broniąc się wysoko.

Zauważ, że strzałów na naszą bramkę było sporo ale dla naszego bramkarza statystyka "Post Shot Expected Goals per Shot on Target" była jedną z najniższych na mundialu - co oznacza, że przeciętny strzał który bronił był stosunkowo łatwy. Ma to
Musimy sobie odpowiedzieć jakie mamy cele, dla mnie właśnie trener na więcej niż jeden cykl powinien być wyżej w hierarchii.


@miki4ever: no to powinna być podstawa. Imprezą celową powinny być mś 2026.

mnie ciekawi jakby się sprawdził Bento


@Brzychczy: mnie też i jego bym wolał na papierze. Ale jest tysiąc ważniejszych kwestii, o których wie tylko pzpn, a nie ja, więc w sumie liczę na zagranicznego uznanego jak petkovic czy
@miki4ever: Skonczcie juz z tymi trenerami zagranicznymi, kolejny stary bajerant ktorego pogonili Szwajcarzy. Nam jest potrzebny Polak ktory zna i rozumie realia polskie pilki i bedzie czuł przywiązanie do tej druzyny i nie ucieknie jak szczur jak tylko ktos rzuci wiecej bilonu...