Wpis z mikrobloga

#dzieci #tatacontent #rodzicielstwo #ciaza

Kupiłem dziś podgrzewacz do butelek 3w1 i wytłumaczcie mi jedna rzecz.
Chce podgrzać 60ml wody na MM do 37c więc, włączam tryb szybkie podgrzewanie. Ustawiam na minutę i woda w buteleczce po wylaniu na nadgarstek lekko parzy więc nie ma napewno 37C. Czy ja robię coś nie tak ?
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Syncu: nie twierdzę że wszystkie są gówniane bo nie wiem ale nie widziałem podgrzewacza który by dobrze działał.

Kumpel jechał na dwa czajniki, w jednym była zimna przegotowana, w drugim ciepła.

Ja bym dziś używał mikrofali - jak złapiesz wprawę to wiesz czy włączyć na 9 czy 11 sekund.
@Syncu: w Lildu/Biedronce dostaniesz wodę do przygotowania pokarmu Mama i ja. Ok. 45ml wody w temp. pokojowej + 15ml wrzątku z czajnika i powinno być ok. 40C. Łatwiej przygotować 120ml, bo to 100ml wody w temp. pokojowej + 20ml wrzątku, i odlać. Przy 180ml to 140ml + 40ml wrzątku, 210ml to 160ml + 50ml wrzątku. Temp. sprawdzasz najlepiej termometrem bezdotykowym (np.). Powodzenia, bo karmienie MM na żądanie na etapie
@brightit: Tez tak robiłam XD wszystko na pamięć XD
@Syncu: Jak chciałam sobie kupić podgrzewacz to Każdy miał opinie ze woda jest za zimna albo za gorąca, czasami odpowiednia temperatura wychodziła wiec zrezygnowałam z zakupu bo kicz jakich mało. Lepiej kupić termometr do jedzenia lub czajnik który trzyma temperaturę 40stopni
@Syncu: nie wiem myślę że przeczytanie instrukcji może pomóc, nawet nie napisałeś jaki model tego podgrzewacza :P

My używaliśmy beaba drogi ale dobrze działał, na jakiejś wyprzedaży kupiony a potem sprzedaliśmy za 60% ceny rynkowej więc wcale to urządzenie drogo nie wyszło

A z tej całej zabawy (której nie mieliśmy przy poprzednich dwóch dzieciach) dla mnie wyszedł tylko jeden wniosek - bezdyskusyjnie nie tylko najlepiej ale i najprościej karmić naturalnie. (tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@puexam: oczywiście są i takie sytuacje i jest to bardzo trudne dla mamy karmiącej (i dla malucha). Kp jest najlepszą drogą karmienia dziecka ale zdrowie mamy jest jeszcze ważniejsze. Niestety nadal zdarza się też tak, że lekarze błędnie nakazują odstawienie dziecka, mimo że przyjmując konkretny lek można karmić malucha bez szkody dla niego. Na grupach o karmieniu można przeczytać historie gdzie niewiedza lekarzy aż poraża i każą odstawić maluchy np. przy
@puexam: z leczeniem też jest to różnie.
Nie neguję oczywiście w żadnym wypadku tego, że Twoja żona musiała odstawic i bardzo wspolczuje bo to musiało być dla Was bardzo trudne :( , sama też musiałam starszego syna odstawić z dnia na dzień i do dziś mnie to boli..(choć z ciekawości, można spytać jaki to lek, jeżeli to nie jest zbyt wścibskie pytanie?), ale z własnego i wielu koleżanek doświadczenia wiem, że