Wpis z mikrobloga

CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn raz jeszcze #wlochy bo wprost zdzikłem od ich rynku nieruchomości. Najchętniej to bym sprzedał dom rodziców i ich tam wysłał na emeryturę, żebym mógł ich odwiedzać XD

Za cenę ich gospodarstwa i domu z zabudowaniami, to pewnie by się dało kupić takie dwa mieszkania i jeszcze by zostało kasy na głupoty. To z oferty, to jest mieszkanie w starożytnym mieście Amelia, położnym na skale, a z okien ma się obłędny widok na dolinę. Cena 65 tys. euro, to jakieś 300 tys. zł, czyli tyle co mieszkanie w Polsce B, gdzie zimą zabija cię smog i musisz wydawać krocie na ogrzewanie. Tam ogrzewanie potrzebne ci jest może 2 miesiące w roku. Z tego co napisano w ogłoszeniu, jego koszt to jakieś 1300 euro rocznie - razem z grzaniem wody użytkowej zapewne. Zaraz ktoś napisze, że zadupie, ale moi rodzice mieszkają na znacznie większym zadupiu, gdzie do najbliższego sklepu są jakieś 3 kilometry XD

Link do oferty https://www.idealista.it/pl/immobile/24107562/

#nieruchomosci #ciekawostki #pieniadze #ekonomia #italia #zagranico
Pobierz pogop - CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn raz jeszcze #...
źródło: comment_16724063327wqQ1Xpz1KN59ubwOEfXJz.jpg
  • 77
@czotoco: wiem i dokładnie w tej miejscowości od listopada do marca/kwietnia masz normalna pizgawice, nie wiem, czym tu się jarać. Ruderą za 300k, która trzyma się na słowo honoru? Zupełnie nie rozumiem czym tu się ludzie podniecają. Do tego powodzenia w znalezieniu pracy na tym zadupiu, a dodatkowo bez języka.
@pogop: Ceny na włoskich zadupiach wynikają z podobnych przyczyn, co w Polsce, tzn. ludzie się z tych zadupiów wyprowadzają do większych miast i bogatszych krajów. Widocznie Włochy już nie odbiegają cenowo od Polski na dzień dzisiejszy, a czasem może być taniej.
Niestety emeryci niszcza kraj. Widac to tez w Polsce, jak jest #!$%@?, gdy rzadzi stetryczaly elektorat.


@maly_ludek_lego: xdddd Posłuchaj drugiej połowy filmu. To samo czeka wkrótce całą Europę. Jak jesteś młody i masz jakieś aspiracje, to zwiewaj czym prędzej do USA. Oni - wydając imigrację - wciąż mają zdrową demografię.
MistrzMotyl - >Niestety emeryci niszcza kraj. Widac to tez w Polsce, jak jest #!$%@?,...
raz jeszcze #wlochy bo wprost zdzikłem od ich rynku nieruchomości.


@pogop: przez rok mieszkałem w podobny, tylko w okolicach Modeny. Przeciętny włoski standard wykończenia jest dużo niższy niż polski. Okna czy większość mebli wymaga wymiany (co nawet na zdjęciach widać). W zimę albo nie można dogrzać środka, albo kosztuje to setki euro. Do tego pewnie nie można docieplić elewacji, tylko trzeba by to robić od środka.
Ale dla chcącego nic trudnego,
@einzel: zajmuje się sprzedażą nieruchomości za granicę, haczyk tkwi w tym, że pracy nie ma, nie ma życia i perspektywy są tylko gorsze, to są oferty dla ludzi, którzy chcą najmować lub wpadać na kilka tyg


@zapster: Otóż to inaczej bym został tam do dzisiaj bo nie ma lepszego kraju z lepszym jedzeniem i zabytkami + łatwy język i przyjaźni tubylcy