Wpis z mikrobloga

Jaką planszówkę polecacie na sylwka na 5 osób. Dwie osoby nie grają w gry, a 3 grają systematycznie, ale też nie w jakieś turbo zaawansowane gry bardziej Teraformacja Marsa, Catan, Carcassonne, Talizman, Splendor. Chcieliśmy coś kupić z jakaś fajną fabuła, historią, żeby pograć przynajmniej półtorej godziny. Chciałem Wojne o pierścień, albo Brass: birmingham, ale to będzie chyba zbyt skomplikowane i nie dla tylu osób. Coś z w miarę łatwym progiem wejścia ale też żeby grało się dłużej i żeby się nie nudziło. #gryplanszowe #planszowki
  • 18
@kongoku: wysokie napięcie. Nawet ktoś kto gra pierwszy raz jest w stanie wygrać. Mniej skomplikowane niż terraformacja, chociaż trzeba mocno pilnować instrukcji
@kongoku: bras wymaga przeczytania zasad, a na koniec okazuje się, że gra się banalna tylko trzeba myśleć by wykonać swoje ruchy. W robocie po godzinach rzuciliśmy brassa na stół, 2 gry, 2 osoby grały, reszta nie grała albo nie gra w ogóle planszówki, przeczytaliśmy zasady i graliśmy bez spiny.
@kongoku: Wojna o Pierścień to prawdziwy hardkor jeśli chodzi o zasady. Jest ich bardzo dużo, dużo mikrozasad itd. Najtrudniejsza pod tym względem gra w jaką grałem. Ale poza tym jedna z lepszych i bardzo polecam.
Proste gry z ciekawą rozgrywką dla 5 osób:
-Cyklady
-Godfather Imperium Corleone (nie do kupienia, ale może możesz od kogoś pożyczyć. To bym polecił najbardziej, daje dużo satysfakcji)
-Kolejka (rozgrywka jest dosyć krótka, ale powinna się spodobać i pewnie będzie chęć na kolejną partię)
-Wsiąść do pociągu (ale pewnie wszyscy znają i grali)
Scythe mi się nie podobało, w Everdella nie grałem ale z tego co wiem to jest to dosyć podobne mechanicznie do Teraformacji. Teraz sprawdziłem dokładnie i Kolejka to około godzina na partię.
@kongoku: A może Betrayal at the House on the Hill? Gra z motywem zdrajcy się zazwyczaj dobrze sprawdza na imprezach. Gra nie jest długa, ma już polską wersję, zasady proste, fabuła jest tak jak chcesz.

No a jeśli impreza ma polegać na graniu w gry i to jest główny cel spotkania to oprócz wspomnianego Everdell, ewentualnie Cyklad polecam Rising Sun. Zasady proste, aczkolwiek tutaj cena jest największym problemem.
A jeśli coś
@kongoku: jeśli macie zamiar skupić się na grze i grać kilka godzin to Posiadłość Szaleństwa będzie super, jeśli jeden gracz przynajmniej zapozna się wcześniej z zasadami i ogarnie jak rozłożyć wszystko i będzie podpowiadał jakie akcje można wykonać - jest to gra głównie kooperacyjna. Jeśli coś bardziej luźnego z krótszą rozgrywką to dla 5 osób fajna będzie Cytadela, Colt Express, Bang w wersji kościanej.