Wpis z mikrobloga

#xkom #faktura #ksiegowosc #programista15k

Mirasy, bo tak jakby w prawie ostatni dzień roku mi sie przypomniało, że od stycznia wchodzę z powrotem na ryczałt, więc szaleństwo i kupiłam sobie makbuka pro.

Jest to zakup powyżej 15k w x-komie, jako że na firmę - musiałam dokonać mechanizmu podzielonej płatności. W Mbanku, by wykonać taki przelew, trzeba podać numer faktury VAT, natomiast X-KOM pisze, że fakturę elektroniczną wysyła przy wysłaniu przesyłki, a z kolei przesyłkę wyśle jak zostanie zaksięgowany przelew. Ich infolinia dzisiaj nie działa a mi zależy na tym by się zamknąć w grudniu bo od stycznia tak jak pisałam, zmieniam formę opodatkowania.

Więc mBank prosi o numer faktury, żeby przelać z konta firmowego 15k, a xkom nie chcę dać faktury dopóki nie dostanie pieniędzy. W xkomie nie działa infolinia, a w mbanku jestem na połączeniu. Gra muzyczka ()

Jakieś porady? (Tylko mi prosze nie pisać, że trzeba było szybciej, bo to już wiem xD Czy teraz da się coś zrobić?)
  • 12
  • Odpowiedz
@kuncfot: Wlasnie mbank odebral i mowi ze absolutnie nie mozna, bo niestety nie mozna wpisywac czegokolwiek, bo to leci przez system i weryfikuje czy faktura istnieje czy nie i pozniej sa problemy XDDdD

Za to Pan byl bardzo miły, życzył mi "zdrówka" na nowy rok i kazał uderzać do xkoma dalej ;_;
  • Odpowiedz
@przegralamzycie: #!$%@? a nie weryfikuje. Jak Janusz spod Wyperdziszewa wystawia fakturę pisaną ręką, to ona do systemu trafia po miesiącu w JPK. W ogóle bym się tym nie przejmował, ważne że hajs z fakturą się zgadza.
  • Odpowiedz
@kuncfot: no ja sie troche cykam, bo ostatecznie poki jestem na skali to chce ten VAT koniecznie odliczyc, bo przy tej kwocie to przeciez PIENIADZ. Czy jak wpisze jakis slaby numer i przelew pojdzie to na pewno, problemu nie bedzie? Pan na infolini mbanku od razu zaczal od tego rozmowe, bo juz wiedzial ze zlecenie otwarte :<
  • Odpowiedz
@przegralamzycie: jestę księgowym, wyobraź sobie że księguję spółeczki, gdzie puszczają po 200k przelewu i opis starcza na wpisanie 03/10, zamiast fv/03/10/2022/bytom, bo numerów faktur jest 10. Co poradzisz ?
  • Odpowiedz
@kuncfot: zadzwonilam do ksiegowej (mama znajomej) i powiedziała że masz racje.

Wiem, ze jestem świetna osobą, ze pytam na wykopie, dostaję odpowiedzi, nie ufam im i weryfikuje odpowiedzi (o które sama prosiłam).

No ogólnie pociąg i tak odjechał XDDD bo już nie mam tej opcji przyspieszenia platnosci podzielonej xD NAJS

Anyway za to wszystko winie xkom bo ma cene za makbuka 15099zł zamiast 14999zł LUDZIE STOWA WIECEJ I TAKI PROBLEM SIE
  • Odpowiedz