Wpis z mikrobloga

Znalezisko z prośbą o wykopanie i nagłośnienie sprawy.

Parlament Europejski przegłosował prawo, według którego do 2026 roku co najmniej 33% dyrektorów w każdej europejskiej spółce będzie musiało być przedstawicielami mniej reprezentowanej płci (oznacza to wymaganie co najmniej 33% kobiet i co najmniej 33% mężczyzn). W przypadku dyrektorów niewykonawczych to minimum wynosić będzie aż 40%.

Co ciekawe informacja ta pojawiła się nawet na wykopie w dniu jej uchwalenia, ale głównie w kontekście potencjalnego interpretowania jej dla więcej niż dwóch płci, co moim zdaniem nie jest jej najistotniejszą częścią.

Chciałbym nagłośnić ten absurd, wedle którego prawa krajowe będą wymuszały na firmach sprawdzanie płci swoich pracowników, zamiast skupić się na ich kompetencjach.

W ostatnich tygodniach nagłaśniałem seksistowskie programy stypendialne i parytety dla pracowników w Europejskim Banku Centralnym. Duża grupa osób poprosiła o bycie poinformowanym o innych podobnych afer, sądzę, że możecie być zainteresowani również tą.

#afera #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn
  • 139
  • Odpowiedz
Generalnie to jeszcze nie spotkałem się z sytuacją gdzie zatrudniona jest kobieta która nie ogarnia. Wszystkie kobiety programistki i testerki z którymi pracowałem były ogarnięte, często o wiele bardziej niż niektórzy faceci.


@ItsFine: Mam podobne odczucie i wynika ono właśnie z tego, że wszystkie te kobiety przyszły z normalnych rekrutacji. Zdały takie same testy jak reszta, przeszły takie same rozmowy. Ostatnio rekrutowałem react developera i jedna kobieta tak skosiła wszystkich swoim
  • Odpowiedz
@orpblyskawica: no to będą laski słupy w spółkach, których nikt inny z zarządu nie będzie szanować, i które zdania mieć nie będą. członka zarządu równie łatwo wymienić jak prezesa, jak nie będzie pasowało to dla kobiety zakręcamy kurek z hajsem, odciągamy od koryta i niech szuka szczęścia gdzie indziej. tak to będzie wyglądało.
  • Odpowiedz
Np. Jak to jest że największa firma na świecie, Amazon. Płaci Polakom uwaga, 5 dolarów na godzinę. To jest nierówność a nie że grubas dyrektor zostanie wywalony


@Gregory960: skoro pracownikom Amazona nie pasuje pensja, to niech się zwolnią - PROSTE.
  • Odpowiedz
Wiem do czego pijesz, ale w przypadku tego argumentu twoja odpowiedź nie ma sensu. Tutaj nikt nie będzie musiał nikogo zmuszać do objęcia stanowiska dyrektorskiego. Obawiam się że w przypadku wprowadzenia takiego prawa dla śmieciarzy po prostu nie byłoby chętnych kobiet.

Obawiam się że takie przypadki "dyrektora" który nic nie robi w firmie będą się niestety pojawiać.

Wiele publicznych stanowisk kierowniczych jest wykonywanych przez kobiety.

Czyli według tej logiki kobiety nie pchają
  • Odpowiedz
@earthvision: Od zawsze. Ja osobiście z miejsca odrzucam wszelkie aplikacje kobiet, raz ze nie potrzebuje ich w męskim teamie, dwa ze zaraz i tak by na macierzyński poszły. I nie jestem odosobniony w takim myśleniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@orpblyskawica Unia Europejska jak i ten cały Parlament i wszystkie te komisję to organizm, który wyniszcza sam siebie. To już dawno nie jest ta Unia do której wstępowaliśmy. Ci ludzie chcą zadusić biedniejsze kraje i wprowadzają coraz to bardziej idiotyczne pomysły. Już dawno powinni rozwiązać tą pseudo Unię.
  • Odpowiedz
Może one po prostu nie chcą zajmować takich stanowisk. Nie chcą - w całym kontekście tego stwierdzenia. Czyli nie decydują się na takie oddanie pracy aby zajmować takie stanowisko. Wyżej cenią inne aspekty swojego życia.


@Mirkosoft: Czy w takim razie fakt, że zarządy rosyjskich czy arabskich spółek są zajęte tylko przez mężczyzn na wysokich stanowiskach, wynika z tego że tamtejsze kobiety wyżej cenią sobie inne aspekty życia i rzadziej niż w
  • Odpowiedz
@Ranger: Ja teraz jak aplikuję do korpo to zawsze wybieram płeć other, ale może spróbuję na jakiś proces wybrać się jako różowy żeby a rozmowie z kamienną miną że powiedzieć że jestem kobietą z męskimi zaimkami.
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Gdyby chodziło o kasę to byłoby bardzo dużo kobiet hydraulików czy fugarzy. Przecież takie zawody spokojnie wyciągają 15k brutto, co w ich przypadku jest zwykle netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A kobiety dalej sie nie pchają na te stanowiska.
  • Odpowiedz
@orpblyskawica dlaczego tam a nie w usługach asenizacyjnych?
Jak to jest, że są pracę, których kobiety wykonywać nie mogą (nie chcą) i są prace, które kobiety wykonywać muszą (chcą)?

Nigdy kobieta nie odbierała moich śmieci, nie wybierała szamba, nie kładła mi dachu, nie wymieniała kół, nie programowała mi API, nie naprawiała mi lodówki ani nie widziałem, żeby jakaś kładła asfalt.

Chcecie parytetów?
  • Odpowiedz