Wpis z mikrobloga

@tomkkoo: zamówiłem silnik 1.3 130 KM plus najwyższa opcja wyposażenia, uważam, że taki silnik jest najoptymalniejszy do tej budy. Jazdę próbną robiłem na 1.0 z LPG, wczesniej jeździłem capturem z 0.9.
O ile 1.0L w dusterze jest duuuuużo lepszy i przyjemniejszy niz 0.9 w capturze o tyle jest po prostu za słaby na to auto. To silnik podstawowy który może jest ok jak potrzebujesz serio czegoś taniego do jazdy ale ja
@spoogie: Super, dzięki za opis ;) dla mnie tylko LPG, robię około 26-28tyś rocznie, przy tych cenach paliwa koszt benzyny byłby dla mnie nie do zaakceptowania.
Dobrze rozumiem że płaciłeś 2,5k za serwisy/gwarancje, czyli oddajesz auto na wymianę oleju i już nie płacisz za to tak?
@tomkkoo:
Żeby nie było, silnik z LPG jest serio spoko, nie jest demonem predkości i rakietą ale do spokojnej jazdy sie nadaje jak najbardziej, bardzo kulturalnie oddaje moc ale trzeba go trzymać na obrotach min 2k (zresztą jak każdą litrówkę).
co do pakietu serwisowego to tak jest. Oczywiscie dacia przewiduje wymianę oleju co 2 lata i wtedy bez opłat, jeżeli chcesz skrócić to trzeba dopłacać.