Wpis z mikrobloga

#informatyka #vps #dedyk #pytanie #serwery #hosting

Szukam serwera który nie będzie postawiony na direct admin a będzie miał możliwość od razu zainstalowania prestashop. Testowałem serwer na cloudways VULTR i powiem że jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o szybkość działania serwisu. Teraz mam prestashop na hitme na vps który ma 8gb ramu i 8 cpu i chodzi to wmiarę dobrze ale zapytania do serwera z JS chodzi o XHR to jakaś porażka. Odpowiedzi z serwera po przyciśnięciu guzika dodaj do koszyka czy w checkout są 2s do 3s... Na cloudways na serwie 2cpu 4gb są one w granicach 300ms - 500 ms max. Oczywiście jak to u nas w polandii cebulandii zrzucanie winy na zamulony prestashop itd itp. Ale jak widać po kopii 1/1 śmiga to na słabszym serwie.

Dlaczego mówię że nie direct admin ano dlatego że testowałem na 3 różnych serwerach z direct admin i na każdym jest zamuła. Na cloudways jest
Apache
Memcached
MySQL
Nginx
PHP FPM
Varnish
Ioncube

I chyba tyle i śmiga to.

Pytanie czy z Polskich serwisów możecie coś polecić co nie będzie na directadmin i będzie miało tylko to co potrzebne do odpalenia prestashop bez jeb... się w ssh i instalowania rzeczy.

Sprawdzałem cyberfolks ale oni niestety VPS odpada ta sama zamuła jak na hitme. I ich hosting przeznaczony dla prestashop też testowałem ładnie to działa ale przy większych obciążeniach dławi się jak pijak glutem po imprezie.

Teraz opłata za serwer w hitme 4k rocznie.
  • 22
@odysjestem: No właśnie w OVH za wszystko trzeba dopłacać np. backupy dodatkowo płatne xD Nie wspomnę o spalonych serwach gdzie dane wyparowały bo debile nie robili backupów w chmurze...
@airflame wiem, sam padłem ofiarą xD
Od jakiegoś czasu korzystam z Hostinger i nie narzekam.
Mają kilka lokalizacji maszyn, najbliższa to chyba Niemcy, więc proponuję tam też sprawdzić.
@airflame: upchniesz prestę spokojnie na najmniejszym pakiecie. Musisz się jednak liczyć z administrowaniem serwerem i przygotowaniem sobie samemu wszystkiego. Btw, opłatę instalacyjną możesz pominąć jeśli wcześniej się zarejestrujesz.
@superglacial: Ale o to chodzi że nie chcę być administratorem serwera i instalować wszystkiego nie mam na to czasu. Jak by tak miało być wziął bym czysty VPS czy Dedyka i zainstalował sobie całość.
@odysjestem: hostinger straszna lipa kupiony:
CyberPanel VPS 5
6 GB pamięci RAM
120 GB przestrzeni na dysku SSD
6 TB przepustowości
Cotygodniowe kopie zapasowe
Darmowe SSL bez ograniczeń

Dławi się jak ch... strona wczytuje się z 20 sek
@Sunekkk: Problem jest taki że nie wiadomo co jest problemem. Podejrzewam że jest to jakiś syf w direct admin który spowalnia bardzo zapytania do serwera. Albo kompresja gzip albo coś firewall. Testowałem na różne sposoby i okazuje się tam gdzie nie jest direct admin zainstalowany śmiga. No teraz był cyber_panel zainstalowany i zamulał cały sklep wczytywanie strony do 20 sek. Nie wydaje mi się że to problem sklepu tylko konfiguracji serwera.
@airflame: w normalnym hostingu zgłaszasz problem i ci sprawdzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
za darmo
to co opisales nie ma znaczenia
panel czy gzip maja prawie zerowy narzut
pierw ustalcie co dokladnie jest problemem
czy zapytania do bazy
czy powolne dzialanie zapisu/odczytu z dysku
moze za duze zuzycue proca na niektorych hostingach jest % limit i to moze byc problemem.
mala ilosc ramu zwykle konczy sie klarownym
@Sunekkk: Ustalam z nimi od jakiś 3 miesięcy. Sprawdzali praktycznie wszystko i robili nawet na nowym dedyku z direct admin i to samo było. Mi się wydaje że mają coś zje... w instalacji lecą z jakiegoś gówno iso i tyle. Zrzucali to na bazę danych niby że na cyberfolks jest percona a u nich MariaDB ale rozwiało to tą teorię jak zainstalowałem na cloudways i tam też MariaDB jest i zapierd...