Wpis z mikrobloga

#informatyka #vps #dedyk #pytanie #serwery #hosting

Szukam serwera który nie będzie postawiony na direct admin a będzie miał możliwość od razu zainstalowania prestashop. Testowałem serwer na cloudways VULTR i powiem że jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o szybkość działania serwisu. Teraz mam prestashop na hitme na vps który ma 8gb ramu i 8 cpu i chodzi to wmiarę dobrze ale zapytania do serwera z JS chodzi o XHR to jakaś porażka. Odpowiedzi z serwera po przyciśnięciu guzika dodaj do koszyka czy w checkout są 2s do 3s... Na cloudways na serwie 2cpu 4gb są one w granicach 300ms - 500 ms max. Oczywiście jak to u nas w polandii cebulandii zrzucanie winy na zamulony prestashop itd itp. Ale jak widać po kopii 1/1 śmiga to na słabszym serwie.

Dlaczego mówię że nie direct admin ano dlatego że testowałem na 3 różnych serwerach z direct admin i na każdym jest zamuła. Na cloudways jest
Apache
Memcached
MySQL
Nginx
PHP FPM
Varnish
Ioncube

I chyba tyle i śmiga to.

Pytanie czy z Polskich serwisów możecie coś polecić co nie będzie na directadmin i będzie miało tylko to co potrzebne do odpalenia prestashop bez jeb... się w ssh i instalowania rzeczy.

Sprawdzałem cyberfolks ale oni niestety VPS odpada ta sama zamuła jak na hitme. I ich hosting przeznaczony dla prestashop też testowałem ładnie to działa ale przy większych obciążeniach dławi się jak pijak glutem po imprezie.

Teraz opłata za serwer w hitme 4k rocznie.
  • 22
@airflame: Panel do zarządzania hostingiem nie ma wpływu na szybkość działania hostingu bo w nim tylko zarządzasz skonfigurowaną już usługą.
Wiele zależy od samej konfiguracji serwera, optymalizacji sklepu.