Wpis z mikrobloga

Witam,
Kontynuuję wojnę z państwem Polskim, odnośnie bezprawnych obostrzeń w czasie pandemii. Chciałbym poznać wasze zdanie odnośnie pisma zamieszczonego poniżej.

W dużym skrócie,
W 2020 roku, byłem wielokrotnie, bezprawnie, zatrzymywany za nienoszenie maseczki (jeszcze przed zmianą przepisów 28 listopada, to ważne). Za każdym razem konsekwentnie odmawiałem przyjęcia mandatu. Tłumaczyłem też funkcjonariuszom policji, że zgodnie z prawem, obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczył osób chorych, bądź podejrzanych o zachorowanie (co wynikało z zapisów ustawy o chorobach zakaźnych, art.46).

Dnia 19.02.2021 miała miejsce rozprawa sądowa, gdzie zostałem uniewinniony. Pan sędzia (swoją drogą równy gość) podzielił moje zdanie, że zapisy ustawy wyraźnie wskazywały na to, kto miał obowiązek noszenia maseczki, a kto nie, i że działania funkcjonariuszy były bezprawne.

Tak na marginesie, to na moje zapytanie, dlaczego więc policja karze każdego, łącznie z przypadkowymi ludźmi, odpowiedział „...przecież wiesz, z czym mamy do czynienia…”.

Wracając do tematu
Kilka tygodni temu, wysłałem do prokuratury pismo z zawiadomieniem, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art.231 przez funkcjonariuszy policji (treść w komentarzu poniżej). Wczoraj dostałem taką oto odpowiedź. Pan prokurator pomieszał trochę daty (domniemam, że przez roztargnienie). W piśmie były także zawarte imiona i nazwiska jakichś przypadkowych osób (prawdopodobnie było wykorzystane pismo do kogoś innego, tylko zapomniano zmienić dane osobowe).

Jeszcze jedno
Po 28 listopada zmieniły się przepisy (tak jakby je doprecyzowano, ale w sposób nieudolny jak to nasza władza ma w zwyczaju). Z zapisów ustawy usunięto punkt, który mówił o stosowaniu środków profilaktycznych przez osoby chore bądź podejrzane o zachorowanie. Po tej zmianie, jeszcze raz miałem nieprzyjemność zmierzyć się z opresyjnym aparatem państwa. 3 grudnia 2020 roku, w recepcji komendy powiatowej policji zostałem po raz kolejny ukarany wnioskiem do sądu. Tym razem Pan sędzia (ten sam równy gość) zasądził 100zł grzywny(zapłaciłem).
#prawo #bekazpisu
Pobierz Gadgetztan - Witam,
Kontynuuję wojnę z państwem Polskim, odnośnie bezprawnych obostr...
źródło: comment_1672294353fhOS8CUPdcKvhG8XyVsaje.jpg
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 101
@Gadgetztan: treść postanowienia to kopiuj-wklej i jednocześnie jeden wielki bełkot. Ktoś już wrzucał anogiczną sprawę tylko z kolejnego etapu, kiedy sąd nakazał wszcząć postępowanie. Składaj zażalenie na postanowienie, masz tylko 7 dni (w pouczeniu masz podstawę prawną). Jak chcesz powalczyć, to zaplac prawnikowi 300-500 zł za pismo i niech to napisze za Ciebie, bo Twoje "zawiadomienie" jest słabe.
@Gadgetztan: z pseudopandemią i partactwem bagietów sam bardzo chętnie walczę, niemniej już od dawna konsekwentnie twierdzę, że w opisanym zachowaniu nie ma znamion czynu z art. 231 kk. powyższe uzasadnienie jest mocno średnie, ale zawiera kilka trafnych spostrzeżeń - m. in. brak dowodów, czy fakt że bagiet nie zajmuje się wykładnią przepisów, tylko ich egzekucją. jak chcesz, mogę Ci podrzucić na priv kilka punktów zaczepienia do zażalenia, choć w jego skuteczność
dużym skrócie,

W 2020 roku, byłem wielokrotnie, bezprawnie, zatrzymywany za nienoszenie maseczki (jeszcze przed zmianą przepisów 28 listopada, to ważne). Za każdym razem konsekwentnie odmawiałem przyjęcia mandatu. Tłumaczyłem też funkcjonariuszom policji, że zgodnie z prawem, obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczył osób chorych, bądź podejrzanych o zachorowanie (co wynikało z zapisów ustawy o chorobach zakaźnych, art.46).


@Gadgetztan: mam w serduszku szczerą nadzieję że cię dojadą (
Noszenie maseczki to była bardziej kwestia odpowiedzialności za siebie i innych oraz minimalizacja tego że sam przyczyniasz się do rozprzestrzeniania tego gówna. Jesteś głupi, uparty, ogólnie nie rozumiałes (zresztą jak większość) po co maseczke się nosi no i ogółem mam nadzieję że #!$%@? bo wynika to z Twojej próżności i głupoty, nic wiecej.
@Bakuaku: Jestem ciekaw co uważają tacy ludzie jak ty, na temat tego, do czego może posunąć się władza w imię bezpieczeństwa. Pragnę tylko przypomnieć, że ludzi w komorach gazowych również mordowano zgodnie z prawem.

Rozumiem twoje myślenie, i wiem po co były te maseczki.

Nie rozumiem natomiast, dlaczego bezprawnie ograniczano moją wolność (na różne sposoby), w imię strachu przed poniesieniem ryzyka przez zwolenników pandemii.

Ja, miałem świadomość ryzyka zachorowania, ale wolność
Nie rozumiem natomiast, dlaczego bezprawnie ograniczano moją wolność (na różne sposoby), w imię strachu przed poniesieniem ryzyka przez zwolenników pandemii.

Ja, miałem świadomość ryzyka zachorowania, ale wolność jako wartość najwyższa (wyższa niż bezpieczeństwo, o czym niektórzy zapomnieli) pozwalała mi normalnie funkcjonować. Gdybym się bał, to siedziałbym w domu, i tak powinni postąpić wszyscy którzy bali się wirusa.


@Gadgetztan: wielki wolnościowiec za 5 zł XD
@Gadgetztan: wielki wolnościowiec za 5 zł XD


@PeterGosling: Ale człowieku, co jest złego w egzekwowaniu swoich praw? Żyjemy w cywilizowanym kraju, każdy może dochodzić swoich racji przed sądem, a co najlepsze, to ciebie boli, że sąd przyznał OPowi rację, że został bezprawnie ukarany mandatem.

Pięknie to pokazuje, że komuna dalej tkwi w polakach, bez względu na poglądy.