Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zagwostkę. Mam pod sobą 8 polaków i jednego ukraińca. Ten Ukrainiec jest na każde zawołanie i potrafi robić po 12-14 godzin dziennie. Oczywiście dostaje za to ekstra pieniądze 60 zł/h extra za każda nadgodzinę. Jak przekonać tą polską dzicz do podobnego zaangażowania jak pieniadze ich nie przekonają? Lekka praca na szlifierkach oscylacyjnych, piaskarkach a jak się wykażą to i cnc mogą skosztować #pracbaza #januszebiznesu #praca #cnc
  • 18
@teknik: nie przekonasz. ludzie żyjący w większej
biedzie mają większą motywację do pracy, która daje im znaczaca poprawę jakości życia. przechodzą z gówno-życia do jako-tako-życia. Polak już żyje po japońsku. a do tego dochodzi zawiść, w ten sposób Polacy stali się znienawidzeni np. przez zawistne kręgi w UK. Brytyjczycy nie byli skłonni podjąć się pracy jaką Polak był w stanie, a jednocześnie narzekali i złorzeczyli na konsekwencje tego swojego wyboru
Jak przekonać tą polską dzicz do podobnego zaangażowania jak pieniadze ich nie przekonają?


@teknik: janusz wiesz co? Ja bym polaków pozwalniał i zatrudnił ukraińców wtedy zakład bendzie pracował 24/7 jedna zmiana po 12 godzin 7 dni w tygodniu. No bo po co zycie prywatne i jakieś uciechy. Najważnejsza jest praca a jak to jeden austryjak z smiesznym wonsem powiedział to praca czynni wolnym...
@teknik: bo 60 zł w umyśle Ukraińca funkcjonuje jako dużo większa wartość niż w umyśle Polaka. Ukrainiec, mimo że mieszka w Polsce i płaci polskie stawki, w głowie ma jednak to co znał na Ukrainie, na ile ludzie mogli sobie pozwolić. w drugą stronę też ten efekt występuje, np. Polacy nie potrafią robić wielkich biznesów bo w pewnym momencie osiągają poziom życia jaki ich rodzice i dziadkowie nauczyli że to już
@teknik: Może tutaj nie chodzi o samą kasę, ale o to, że ludzie mają swoje życie poza pracą? Kiedyś też pracowałem w firmie gdzie za weekendy było 300% i sama praca w weekend była "luźna". Kilka razy odmówiłem przyjścia w weekend i wiele osób z tamtej firmy nie rozumiało, że jak ja mogę odmówić skoro taka fajna kasa xD
@teknik: widocznie tak. może mają inne cele - chcą spać, pić piwo przed telewizorkiem, pewnie niektórzy bawić się z dziećmi - a praca jest tylko środkiem do ich osiągnięcia, w momencie w którym już to mają motywacja spada, zwłaszcza gdy kłóci się z celem, np. praca powoduje brak czasu dla dzieci. możesz sięgnąć po lepsze sztuczki, poznać ich cele i wykreować ich lepsze wersję wymagające dodatkowej kasy, jaksrawy przykład: Mietek chce
@teknik: musisz kupić skórzany bat i wymierzać razy za każdą odmówioną nadgodzinę.

Ewentualnie prowadzić firmę tak, żeby starczało roboty na 160h etatu dla każdego pracownka z ew marginesem jak coś się opóźni, a nie #!$%@? brać wszystkie zlecenia jak leci jak typowy janusz a potem oczekiwać „zaangażowania” od polskiej dziczy w postaci #!$%@? do utraty tchu żebyś Ty przytulił za to konkretny sos i nie potracił klientów a im rzucił jakieś