Wpis z mikrobloga

#openai #grafika

Kilka grafik wykonanych przez ai "muzeum obcych form życia"

Jak dla mnie coś niesamowitego, już niebawem praktycznie jednym kliknięciem można będzie sobie wygenerować stronę www o dowolnej tematyce i zamieścić obrazy grafikę pasującą do tematyki strony, bez większej znajomości programowania, wszystko wykona komputer w kilka sekund, w sumie to już można to zrobić może nie jednym kliknięciem ale bardzo szybko, moim zdaniem to naprawdę wielki przełom technologiczny, pomimo że prawdziwa ai jeszcze nie istnieje, to skrypty czy algorytmy ją "symulujące" robią swoją robotę.

I tu muszę się trochę zgodzić z tym, że jakieś zawody które są oparte na wykonywaniu czynności typu programowanie, tworzenie grafiki itp w przyszłości mogą nie do końca odejść do lamusa ale stracą na przydatności, no bo wyobrazcie sobie że komputer wam napisze jakiś program albo napiszę strone i to za darmo, czy wtedy będzie wam np potrzebny "web designer" Albo np projektowanie wnętrz czy wystroju do mieszkania " piszesz kilka zdań, np wygeneruj dziesięć - dwadzieścia koncepcyjnych grafik potwierdzasz enterem i cyk, za kilka sekund masz rendery przed oczami, jak dla mnie to kosmos...
Pobierz Drake1 - #openai #grafika

Kilka grafik wykonanych przez ai "muzeum obcych form życ...
źródło: comment_1672265589VHWOupdMkY60j4O3CwbNmn.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Drake1: myślę że to się będzie przenosić się np na branżę projektowa/ inżynieryjna i będziemy mieć wszyscy trochę pod górkę

uważam że ai nie ma narazie danych żeby np zaprojektować oprzyrządowanie spawalnicze albo dom w konstrukcji szkieletowej z optymalnie wykorzystana przestrzenią i wykorzystanym materiałem.
prawdziwa ai jeszcze nie istnieje, to skrypty czy algorytmy ją "symulujące" robią swoją robotę.


@Drake1: co Ty gadasz... To jest prawdziwe AI, a nie symulacja. To że jeszcze nie wygląda jak na filmach wynika tylko ze stosunkowo niskiej ilości neuronów w porównaniu do ludzkiego mózgu, ale to tylko kwestia mocy komputerów.
przyszłości mogą nie do końca odejść do lamusa ale stracą na przydatności, n


@Drake1: takie zawody przez cały czas ewoluują, kiedyś programista ręcznie dziurkował karty perforowane, potem musiał pisać w asemblerze, potem w języku zbliżonym do naturalnego, a teraz pisze w języku naturalnym czego potrzebuje, a jutro będzie po prostu mówił jaki cel ma być osiągnięty i jakim kosztem
ale to tylko kwestia mocy komputerów.


@MilionoweMultikonto: Nie nie do końca, bo ML nie zależy od mocy komputera, tylko ilości źródłowego materiału.

Wyobraź sobie abstrakcyjną sytuację, że AI likwiduje żywych grafików, następnie generatory coraz częściej zmuszone są mielić prace innych generatorów, poziom grafik koncepcyjnych leci na ryj (a już teraz nie dorównuje pracom żywych artystów).