Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto nie mógł się przekonać do ebooków, tylko papierowa książka, a później zmienił zdanie? Tak patrzę że można za 40zł/ mies.czytać praktycznie wszysyko czego się zapragnie, ale jakoś tak nie wiem czy można to porównać z fizyczną książką?
Zastanawiam się nad pocketbook touch lux 5

#ebook #ebooki #czytanie #ksiazki
  • 33
@hyatt: ja mam taką (może trochę dziwną) zasadę, że książki krótkie (tak do ok. 300-400 str.) wolę czytać na czytniku, natomiast grubsze w formie papierowej. Po prostu nie chcę sobie taką drobnicą zajmować miejsca na półkach, natomiast w grubych książkach jest o wiele łatwiej przejść do wcześniejszych rozdziałów, niż na czytniku.

Jednak z obu tych opcji wolę książkę papierową z jednego względu - o wiele lepiej zapamiętuję treść i utrzymuję skupienie
@moll: to dla mojej mamy która dosłownie pochłania książki , odkąd nie pracuje przeczytała całą moją pokaźną biblioteczkę, potrafi zrobić książkę w 3 dni więc takie ebooki to bardzo ekonomiczne rozwiązanie sie wydaje
@hyatt: na początku jest dziwnie, ale da się przyzwyczaić. I jest dużo wygodniej jeśli czytasz w komunikacji publicznej


@moll: ja nawet czytałem w deszczu idąc do pracy xD

@hyatt: kupuj i się nie zastanawiaj ale kindla a nie pocketbook


@schreder: kindle ma swoje problemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

natomiast w grubych książkach jest o wiele łatwiej przejść do wcześniejszych rozdziałów, niż na czytniku.


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: @hyatt: nie wiem o jakich problemach mowa prócz braku łatwego dostępu do Legimi czy empik go. Chyba gorszego problemu niż padające ekrany w pocketbook to nie ma. Ale owszem, gdyby nie ta awaryjnosc to wolałbym pocketbook
@Kryspin013: trochę nie o to mi chodziło, w książce papierowej jakoś łatwiej wraca mi się do poprzednich rozdziałów, może jestem trochę staroświecki i analogowy, ale nie muszę niczego wpisywać, bo mniej więcej pamiętam, gdzie co było, mogę najpierw skoczyć do spisu treści, żeby potem szybko przewertować kolejne strony, mogę wracać w te i z powrotem do grafik i map, zaznaczyć strony zakładkami itp., zwłaszcza że ja czytam głównie opasłe tomiszcza z
@hyatt: Jestem nieco starszy, prawie lvl 60. W Polsce Miałem własną biblioteczkę rzędu ponad 1000 pozycji, jadąc do Irlandii siłą rzeczy zredukowałem do rzędu 100. Czytam na czytniku od 10 lat i tylko w pozycjach technicznych, podręcznikowych (ryciny, kartkowanie) i albumowych wolę papierowe (kolor, zdjęcia).
@Kryspin013: @hyatt: nie wiem o jakich problemach mowa prócz braku łatwego dostępu do Legimi czy empik go


@schreder: brak łatwego dostępu do Legimi czy empik go ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale też zrąbany zamknięty format książek, potrzeba ich konwersji (nawet jeśli to tylko wysyłka książek na maila) i reklamy w czytniku.

Do tego mimo, że amazon jest w Polsce od ładnych kilku miesięcy to nadal
@Kryspin013: trochę nie o to mi chodziło, w książce papierowej jakoś łatwiej wraca mi się do poprzednich rozdziałów, może jestem trochę staroświecki i analogowy, ale nie muszę niczego wpisywać, bo mniej więcej pamiętam, gdzie co było, mogę najpierw skoczyć do spisu treści, żeby potem szybko przewertować kolejne strony, mogę wracać w te i z powrotem do grafik i map, zaznaczyć strony zakładkami itp., zwłaszcza że ja czytam głównie opasłe tomiszcza z
@hyatt: Co do Kindle vs. Pocketbook to miałem Pocketbooka Aqua 2 i mulił. Mam HD 3 i może mniej, ale też ciągle muli. A ma taki sam procesor jak ten Touch Lux 5. Wcześniej miałem Kindle jeszcze Keyboard i DX2 i te chodziły super, nigdy mi się nawet nie przycieły przy czytaniu e-booków (co innego pdfy, które wszędzie chodziły słabo). I jeszcze mnie wkurza ładowanie po Micro USB. Zawsze długo szukam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: poczytaj na necie. Nie wiem gdzie to było. Na wykopie czy może na pepper.pl czytałem że ekrany pękają lub po prostu przestają działać jeszcze nawet na gwarancji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: jej wielki mi problem. Ja Calibre używam od początku więc nawet nie wiem o co chodzi z konwersja. Brak polskiego no to może rzeczywiście problem dla ludzi dość mało wykształconych ale okej. Nigdy nie pomysłem sobie że mi brak słownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Brak polskiego no to może rzeczywiście problem dla ludzi dość mało wykształconych ale okej. Nigdy nie pomysłem sobie że mi brak słownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@schreder: OP dla mamy szuka.

Ja Calibre używam od początku więc nawet nie wiem o co chodzi z konwersja.


@schreder: A ja używam SSH do wrzucania ksiązek na czytnik - tylko co to ma do tematu? Calibre jest w #!$%@?