Wpis z mikrobloga

W najbliższych dniach poznamy zwycięzcę konkursu Atomowa Bzdura Roku 2022 wyłonionego przez jury.

Za to dziś, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończyliśmy zbieranie głosów publiczności i publikujemy ich wyniki.
Do ostatniej chwili wyniki były bardzo wyrównane i dosłownie kilka głosów mogło całkowicie zmienić skład podium.
Wyniki głosowania na nagrodę publiczności konkursu Atomowa Bzdura Roku 2022 prezentują się następująco:

1. Tomasz Rożek – 26,72%
2 Mateusz Morawiecki – 23,48%
3 Hubert Czerniak – 20,24%
4. Wojciech Jakóbik – 18,62%
5. Jakub Stankowski – 4,45%
6. Gen. Mieczysław Bieniek – 3,64%
7. Redakcja nuclear.pl – 2,63%
Tym samym zwycięzcą nagrody publiczności zostaje pan Tomasz Rożek.
Nagrodę w postaci statuetki i dyplomu prześlemy zwycięzcy konkursu.

Nuclear.pl na FB

#ejdlakazdego <- mój tag o energetyce jądrowej
#energetyka #energetykajadrowa #fizyka #nauka
Pobierz markedone - W najbliższych dniach poznamy zwycięzcę konkursu Atomowa Bzdura Roku 2022...
źródło: comment_16722459143ZQ3TTPepu2tLkc1PltnPz.jpg
  • 30
@markedone może mu chodziło o to, że taki pręt świeżego paliwa można wziąć w rękę, a od zużytego lepiej się trzymać jak najdalej za kilkoma metrami wody i betonu. No jest to nieprezycyjne, ale taka bzdura to nie bzdura w porównaniu do tego co ludzie kiedyś mówili. W sumie to pozytywne, że deliberuje się nad takimi szczegółami.
No jest to nieprezycyjne


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Jest to nieprawdziwe stwierdzenie, a nie nieprecyzyjne.

@Volki: ¯_/(ツ)_/¯

Pewnie miał na myśli że Uran jest mało promieniotwórczy, że ma długi okres połowicznego rozpadu.


@Volki: Ale nie bawmy się w "może miał na myśli". Potem się tylko jeszcze bardziej pogrążył i nie naprostował tego (a wystarczyło powiedzieć "pomyliłem się", przecież każdemu się zdarza i jest to normalne):
Pobierz markedone - > No jest to nieprezycyjne

@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Jest ...
źródło: comment_1672257495MQm6zdXBbaB30UhHTo55wt.jpg
@Seraphiel: właściwie sprawę trochę wyjaśnia tabelka @i-marszi. Świeże paliwo to słaby emiter alfa, który nie przejdzie nawet przez rękawiczkę, nie mówiąc o osłonie pręta w której są pastylki paliwowe. Za to zużyte paliwo to mieszanka różnych wysoko radioaktywnych produktów rozpadu siejąca różnymi rodzajami promieniowania.
Pobierz GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @Seraphiel: właściwie sprawę trochę wyjaśnia ta...
źródło: comment_1672260494TJ5LQDsjmhwo3skTblpYiR.jpg
Oj @trozek z tą wypowiedzią trochę popłynął. Miałem nadzieję, że użył jakiegoś skrótu myślowego, ale słuchając całej tej wypowiedzi sam Pan Rożek nie zostawia na sobie suchej nitki. Doktor z fizyki jądrowej i w jakiejś mierze też mój autorytet, eh :/