Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedno mam pytanie przyjaciele. Narzeczona chce karmić piersią za wszelką cenę. Noworodek (5dni) łapie cyca, nie grymasi, widać jak ssie i nawet mu się przysnie czasem. Potrafi godzinę ssać pierś , ale gdy tylko ja odłożymy to płacze i szuka cycka. Sprawdzamy czy nie jest głodna podając jej sztuczne mleko zaraz po godsinnym karmieniu piersią i wypija 60ml sztucznego...
Mama nie ma mleka w piersi ? Jak to sprawdzić ? Jakieś rady ? Nie chcemy przerzucać się na sztuczne mleko... Nie chcemy się tak szybko poddać ..
#dzieci #tatacontent #rodzicielstwo #ciaza
  • 44
  • Odpowiedz
@Syncu: Sprawdzajcie wskaźniki karmienia.
Laktator nie jest wyznacznikiem mleka w piersiach.
Jeśli narzeczona chce karmić, to cdl, ale również grupa karmienia piersią typu hafija.
Mnie bardzo pomagało czytanie o tym, że nie jestem sama.
(Młody nie dostał mm dzięki mojemu uporowi oraz wsparciu niebieskiego, a chciałam bardzo karmić i mi się udało)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Syncu: jeśli ona się będzie stresować to i pokarmu będzie mniej. Ja u siebie widziałam to bardzo wyraźnie, dzieci robiły się niespokojne płaczliwe, więcej wisiały przy cycu. Także żadnych tam awantur
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Syncu: z teściami trudna sprawa, no niestety to pokolenie wychowało swoje dzieci na mm i najczęściej nie ma bladego pojęcia o kp i korzyściach z tego płynących, a do oceniania i komentowania są pierwsi. Jak możecie ograniczcie interakcje, niech różowa (na tyle na ile jest w stanie w poporodowej huśtawce hormonów) powie że to jest wasze dziecko i to wy decydujecie o nim. Jeśli oni się martwią, to oczywiście możecie porozmawiać
  • Odpowiedz
@erln kochana, a napisz mi co z pokładaniem malca do spania ? Każdy nam mówi co innego... W jakiej pozycji powinno spać dziecko? U nas to wygląda w serii 1-1,5h snu, walka z mlekiem 1h, płacz, przewijanie usypianie 1h i potem znów może zaśnie na godzinę... Raz na dobę w nocy zdarza się że śpi 2,5-3h. Jesteśmy załamani bo czytałem że dziecko spi normalnie w seriach po 3-4h a u nas to
  • Odpowiedz
@Syncu: oni chce być przy matce i spać na matce. Moje było identyko, zero możliwości odłożenia w zasadzie do 6 mca życia, czyli jak zaczęło trochę się przemieszczać a i wtedy na krótko. Większość czasu na rękach, w chuscie lub w poruszającym się wózku (może spróbujcie tej opcji z wózkiem po domu).

Oczy na zapałki, nie ma spania - deprywacja senna to gówno nie z tej ziemi, ale czasem tak niestety
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Syncu: ehhh nie dostałam powiadomienia że pisałeś.
Jeśli chodzi o spanie, to najlepiej kłaść malucha na dość twardym materacu i jak najmniej rzeczy dookoła, żadnych ochraniaczy, misiów itp. U nas sprawdziło się położenie kilku książek pod materac, żeby zrobić skos (jakieś grubsze książki, może 10-15 cm max z jednej strony łóżeczka i na to coś twardego. Pewnie da radę grubszy karton albo deska w miarę pasująca wymiarem do łóżeczka. Sami ocenicie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Syncu: podzieliłam wpis, bo znowu wyszła ściana tekstu :D

Jak różowej idzie karmienie? Jak wskaźniki? Jak dzieciak płacze po odstawieniu to może (chociaż nie musi) być dalej głodny. Maluch porządnie zasysa, czy słychać takie klikanie, cmokanie, łapie i puszcza brodawkę, a mleko się wylewa z kącika ust? W takim przypadku dobrze by bylo odwiedzić neurologopedę, bo być może problemem jest skrócone wędzidełko albo wzmożone napięcie w obrębie jamy ustnej (myślę że
  • Odpowiedz
@Syncu: Akurat jestem z Maluszkiem i może sie na coś mój wpis przyda, bo to moje drugie i żałuję, że rzeczy, które teraz wiem, nie wiedziałam z pierwszym bomblem.

Po pierwsze: nic za wszelką cenę. W pierwszych dniach dziecko potrzebuje mleka, którego wcale jakoś w piersiach nie ma, więc potrzeba na to czasu. Ja z pierwszym dzieckiem (a też chciałam tylko własnym mlekiem za wszelką cenę) karmiłam tylko moim mlekiem. Efekt
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Nieprawda. Dla każdego działa coś innego. U mnie w kraju (UK) bardzo dużo znajomych tak robiło, żeby po paru tygodniach karmić tylko piersią - wszyscy dali radę przejść na karmienie z piersi. Ja jedyna karmiłam tylko swoim mlekiem i jako jedyna miałam dziecko z dużą niedowagą, której nie dało się naprawić przez rok! Ja uważam, że najważniejsze jest, żeby dziecko nie było głodne. Jeśli uważasz coś innego to napisz Ty
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Według mnie (i nie tylko) to właśnie łatwa i bezstresowa droga do całkowitego przejścia na mleko matki. No i dziecko nie jest głodne w pierwszych dniach życia, które są tak ważne.
  • Odpowiedz
@Przytulnie: podawanie mleka z butelki powoduje, że dziecko przyzwyczaja się do pokarmu, który spływa sam. Picie mleka z piersi jest czynnością aktywna, z butelki jest czynnością psywna, do tego mleko modyfikowane jest dłużej trawione. Szczególnie podanie butelki lub smoczka przed ukończeniem 6 tygodnia życia zmniejsza szanse na utrzymanie laktacji i zwiększa szanse na przejście na mleko modyfikowane.

Jasne, jak dziecko dramatycznie leci z wagi, nie moczy odpowiedniej ilości pieluch i jest
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Dlatego napisałam, że pierw przystawiać zawsze dziecko, a później dawać butelkę. Poza tym nie wiem jakie wy tam w Polsce macie butelki, ale ja mam takie, że nawet jak palcami smoczek się ściśnie to nic nie wyleci, więc nie wiem skąd pomysł, że mleko samo leci. No i tutaj polecają smoczki (ja dałam od początku i zero problemu), zwłaszcza, że zmniejszają ryzyko śmierci łóżeczkowej i pomagają dziecku w tym naturalnym
  • Odpowiedz
@Przytulnie: masz jakiś kompleks Polski, jak stereotypowy emigrant, czy o co chodzi, że tak podkreślasz swój kraj zamieszkania?

Podanie smoczka noworodkowi zaburza laktacje ponieważ kluczem do jej rozkręcenia jest stymulowanie brodawki ustami dziecka. Jak ma się to dokonać skoro dziecko zajmuje się smoczkiem? Siedzenie dziecka na cycku u mamy dla komfortu, bezpieczeństwa i snu jest szalenie istotne dla jego rozwoju, to naturalny stan nie powinno się mu tego odmawiać.

Oczywiście, że
  • Odpowiedz