Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedno mam pytanie przyjaciele. Narzeczona chce karmić piersią za wszelką cenę. Noworodek (5dni) łapie cyca, nie grymasi, widać jak ssie i nawet mu się przysnie czasem. Potrafi godzinę ssać pierś , ale gdy tylko ja odłożymy to płacze i szuka cycka. Sprawdzamy czy nie jest głodna podając jej sztuczne mleko zaraz po godsinnym karmieniu piersią i wypija 60ml sztucznego...
Mama nie ma mleka w piersi ? Jak to sprawdzić ? Jakieś rady ? Nie chcemy przerzucać się na sztuczne mleko... Nie chcemy się tak szybko poddać ..
#dzieci #tatacontent #rodzicielstwo #ciaza
  • 44
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Nie znam tej strony, więc ogarnę później, ale sama wiem, co wiem, a czego nie wiem, a mam więcej doświadczenia niż Ty, bo więcej dzieci.

Żaden kompleks, nie wiem jakie macie butelki. Wiem, że mojej nie było.

Ty masz z kolei chyba jakiś problem od początku, bo każdy może napisać swoje rady a Ty do mnie wyskoczyłaś, że mam nie dawać takich rad. A prawda jest taka, że powinnaś w
  • Odpowiedz
@Przytulnie: to ile masz dzieci, a nawet jakie metody stosujesz, nie znaczy że masz rację.

Podawanie butelki i smoczka noworodkom, dokarmianie bez medycznego wskazania melkiem modyfikowanym, jest błędem, który zwiększa szanse na niepowodzenie karmienia piersią. To potwierdzone naukowo, więc nie udzielaj taki rad.

I po co ta zgryźliwość i do tego kompletnie nie znasz mojej sytuacji? Akurat odpoczywam po przyjęciu leków, bo niestety wirus mocno mnie przeciągnął i odczuwam skutki na
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Ty byłaś pierwsza. :)

Rzeczy potwierdzone naukowo to również brak związku ząbkowania i biegunki u dzieci. Nauka się ciągle rozwija.

Zwiększa szanse, co pewnie zależy też od takiego czynniku jak: czy rodzicom w ogóle zależy na karmieniu piersią. Bo niektórym nie zależy i nie mi oceniać :)

Ty też musisz wziąć pod uwagę, że dużo osób robi tak jak mówię i im się to udaje. Poza tym z tego co
  • Odpowiedz
@Przytulnie: to aktualne wytyczne i wskazówki towarzystw laktacyjnych. Opowi chyba zależy na KP, dlatego szkoda że podał (jeśli nie było wskazań medycznych) może nie ma wiedzy do czego to może prowadzić. Mam nadzieję że nie zrezygnuje, bo mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka, mimo że początki są mega trudne.

Zdrowiej... Rozpowszechniasz jakieś pierdy złośliwców, a teraz zdrowiej. No kurde, dzięki xd
  • Odpowiedz