Wpis z mikrobloga

@huginn9: Rapiery były szybkie, lekkie i precyzyjne, co czyniło je idealnym narzędziem do szybkiego i precyzyjnego walki wręcz. Muszkiety natomiast były ciężkie, potrzebowały długiego czasu na nabicie, a także były bardzo nieprecyzyjne. Dlatego muszkieterowie woleli używać rapierów, które pozwalały im na szybkie i precyzyjne ataki na przeciwników.
@huginn9: Nazwa muszkieterowie zaś pochodzi od słowa „muszkiet”, które było używane do określenia szabli i innych długich broni białych używanych na początku 17 wieku. Muszkieterowie byli częścią regularnej armii francuskiej, służyli jako lekka jazda i stali się bardzo popularni w świecie sztuki i literatury.
Nazwa muszkieterowie zaś pochodzi od słowa „muszkiet”, które było używane do określenia szabli i innych długich broni białych używanych na początku 17 wieku.


@CosyGrave Pierwsze słyszę. Brzmi jak kompletne głupoty.

@huginn9 Muszkieterowie mieli muszkiety i to byla jedna z glowych, jesli nie głowna, bron tej formacji, ale na potrzeby filmów używali broni białej, bo było to bardziej widowiskowe i ciekawe. Można było wtedy pokazywać pojedynki, ciche akcje itd.

Dumasa nie czytałem, więc
@huginn9: Tak, ukradłem od bota ale tylko głupi by nie ukradł ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CosyGrave: I jak widać tylko głupi jest na tyle głupi aby powielać debilizmy bez cienia refleksji nad prawdziwością tych treści. Jednak będzie przepaść pomiędzy ludźmi, którzy weryfikują informacje (chociażby w encyklopedii), a tymi którzy bezmyślnie czerpią wiedzę z internetu
@huginn9: W XVII wiecznej Francji oprócz piechoty, słowem „muszkieter” określano także żołnierzy elitarnej kawalerii, która od czasów Ludwika XIII pełniła funkcję przybocznej gwardii królewskiej (tzw. muszkieterowie gwardii). Zaciągano do niej szlachetnie urodzonych mężczyzn. Formację tę spopularyzował Aleksander Dumas w swojej powieści „Trzej muszkieterowie”.