Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rzygam już programowaniem. Nie cierpię tego, mdli mnie na sam widok komputera przy biurku. W dupie mam codzienną naukę nowego, aktualnego tego dnia frameworka JS, Rusta, Go czy jakiegoś innego gówna, którego twórca spędził 3/4 czasu w czasie jego tworzenia, na wymyślenie nazwy, przy googlowaniu której, wyszukiwarka prędzej podpowie warsztat samochodowy w Laosie, niż dokumentację tego języka.
Ostatnio martwi mnie jeszcze rozwój AI, które myślę, że niedługo może rozwinąć się na tyle, że spora część devów straci pracę, bo wydajność wzrośnie na tyle, że ten sam projekt wykona połowa obecnie niezbędnej liczby osób. Obecnie #chatgpt to raczej ciekawostka niż zagrożenie, ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Jednak nie odejdę z IT. Przynajmniej na razie.
Raz, to nie mam jaj, żeby tak rzucić to w cholerę, kiedy mam rodzinę na utrzymaniu.
Dwa, poza IT nic nie umiem, po prostu. Kojarzycie tego mema z Januszem, któremu zamknęli fabrykę garnków i nie może znaleźć pracy? To ja, kiedy musiałbym szukać czegoś poza IT. Mieszkam w mieście, nie mam garażu do majsterkowania i nauki, nie mam pola do hodowania alpak czy posiania plantacji mniszka lekarskiego.
Trzy, kasa, nie oszukujmy się, mamy bardzo dobrze pod względem finansowym i zmiana prawie zawsze znaczy spore obniżenie zarobków.

Gdyby Was wywiało nagle z IT, co byście zrobili? Jak zarabiali? A może znacie kogoś w podobnej sytuacji i wiecie co zrobił?
#praca #pracbaza #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ab1ab96ee95d57c223a07b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Wesprzyj projekt
  • 15
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja mam tak samo ale nie pracuje w IT, o ironio chciałem z logistyki wejść do IT, ale widzę że u was taka sama #!$%@? jak i u mnie tylko że informatyczna #!$%@? Panie Paździoch. Ostatnio uciekam w medytację, ale nie wiem na ile dam radę tak wytrzymać w znienawidzonej pracy...
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: ale it ma się bardzo dobrze, raczej chodzi o teoretyczne załamanie się rynku pracy, a nie ze już zaraz się kończy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rzygam już programowaniem. Nie cierpię tego, mdli mnie na sam widok komputera przy biurku.


No mnie też, ale lubię pieniądze. A jak mi się znudzi kompletnie to idę w jakiegoś Engineering Managera czy Product Ownera. Jest dużo stanowisk w IT gdzie mega doceniają doświadczenie jako programista

W dupie mam codzienną naukę nowego, aktualnego tego dnia frameworka JS, Rusta, Go czy jakiegoś innego gówna


Się wybrało JS-a to się płacze teraz. Było wybrać
  • Odpowiedz
Było wybrać jakiś normalny wysokopoziomowy język jak C# czy Java i skupiasz się na robocie, a nie na wiecznym branzlowaniu się do nowych bibliotek


@WyjmijKija: o toto.
  • Odpowiedz
Gdyby Was wywiało nagle z IT, co byście zrobili? Jak zarabiali? A może znacie kogoś w podobnej sytuacji i wiecie co zrobił?


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesteś w IT, to polecam zawody naokoło IT xd project manager, scrum master i inne takie. Nie chcesz być scrum masterem, bo gówno zawód? Radzę mieć w dupie co myślą koledzy programiści o zawodzie. W życiu się liczy mieć mało stresu, dużo kasy na wydawanie jej w
  • Odpowiedz
Się wybrało JS-a to się płacze teraz. Było wybrać jakiś normalny wysokopoziomowy język jak C# czy Java i skupiasz się na robocie, a nie na wiecznym branzlowaniu się do nowych bibliotek


@WyjmijKija: można też Oracle, gdzie nowości są co dekadę :)
  • Odpowiedz
a nie mieć szacunek u 3 kolegów js developerów.


@localoca: jako ten kolega jsowiec powiem, że macie dużo racji w tym wątku. Nie każdy chcę poświęcać pół życia na nową libkę do jsa. Ekosystem takiego JSa to duże możliwości, ale też i masa informacji, przez które trzeba przebrnąć w tym ciągle zmieniającym się ekosystemie. Podejście z pójściem na project managera czy scrum mastera jest na pewno o wiele zdrowsze dla work
  • Odpowiedz
knur: Mnie się jeszcze nie chce rzygać programowaniem, ale chce mi się rzygać branżą IT i tym jak obecnie wygląda. Robię to już ponad 20 lat i kiedyś nie ma się co oszukiwać byliśmy bandą mniej lub bardziej aspołecznych ludzi dla których komputer był odskocznią albo wręcz ucieczką od świata. I byli to naprawdę różni ludzie, różnych kolorów, orientacji, przekonań politycznych i religijnych. Natomiast co nas łączyło to pasja i ciekawość
  • Odpowiedz