Wpis z mikrobloga

#rehabilitacja #silownia #fizjoterapia
Może miał ktoś zerwanego acl'a i rzuciłby jakieś porady jak wrócić do dobrej sprawności.
W tym roku miałem już dwie operacje na prawe kolano, zerwałem acl w marcu, zerwane więzadło zablokowało kolano nie miałem zgięcia więcej niż 45*. W maju operacja usuniecie tego zerwanego więzadła, szycia łąkotki i ogólnie czyszczenie kolana, rekonstrukcji ponoć nie można było zrobić bez zgięcia i coś tam jeszcze. Po operacji intensywnie ćwiczyłem zgięcie wróciło 100%. Druga operacja w listopadzie rekonstrukcja. Poszło chyba spoko, bo już chodzę normalnie, zgięcie po lekko miesiącu ze 140*.

Jeżdżę na rowerku stacjonarnym (sama jazda spoko bez bólu z lekkim obciążeniem, problem mam po zejściu z roweru z mięśniem dwugłowym, tak ciągnie, boli i nie idzie nogi wyprostować ze wczorajszy rower jeszcze dzis odczuwam. Z dwugłowego przeszczep wiec pewnie stad ten ból.

Problem mam z przysiadem, a to najważniejsze, bo prawe udo praktycznie połowę mniejsze niż lewe. A przy przysiadzie do 90 stopni tyłek biodra mi strasznie rotują w stronę zdrowej nogi, domyślam się, że nie zdrowy taki przysiad.

Jakie ćwiczenia polecacie na rozbudowę uda z gumami, bandami w domu ?
  • 1