Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Piszę do Was jako ostatnia deska ratunku, bo już naprawdę nie mam sił a wizyta u dermy dopiero w styczniu. Jestem osobą która jest dość mocno owłosiona, walczę z tym od paru lat i w tym roku udało mi się dorwać laser Philips Lumea. Owłosienie usuwam trymerem Philips one blade + laser. Problem w tym, że nie ważne jak delikatnie usunę owłosienie, to powstają przebarwienia i chrosty, których się dosłownie krępuje do tego stopnia, że wśród znajomych czy w rodzinie potrafię chodzić w długich rękawach byleby się czuć komfortowo nawet gdy jest dość ciepło. Dla ciekawskich: usuwam owłosienie, bo bez niego czuję się "czysty" i w pewnym sensie "zadbany". W linku poniżej wysyłam zdjęcia jak wygląda moja skóra po dzisiejszym goleniu klaty (jej nie traktuje laserem) oraz skóra na przedramionach (tam już używam lasera). Proszę o poważne odpowiedzi i rady jak mogę to #!$%@?ństwo załagodzić bo momentami wpadam już w depresję. Lata temu miałem trądzik dlatego do dzxisiaj moim marzeniem jest mieć w końcu czystą skórę. Pokonałem trądzik, to pojawiło się to cholerstwo od owłoseinia!!!

Może różowe polecą jakiś balsam na takie podrażnienia?

Nie chce sie tutaj uzalac, ale ja juz naprawde nie mam sil i jak tego nie pokonam to kolejne lata bede zyc w ukryciu. Nigdzie niewychodze procz na silownie, bo sie krepuje skory. Od paru lat probuje sie z tym uporac i zaczyna mi brakowac juz sil. Czuje sie jak trendowaty

# klata: https://freeimage.host/i/HIDpzqQ
# przedramiona: https://freeimage.host/i/HIbFBig

Śmieszkom z góry dziękuje i zalecam udanie się do mamusi na świąteczną kolacyjkę.

#dermatologia #zdrowie #skora #rozowepaski #niebieskiepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a9da986ee95d57c2236d9a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taki zwykły laser domowy nic nie pomoże. Musisz iść na profesjonalny w salonie. Będziesz mieć najprawdopodobniej z 6 sesji ale później włosy całkowicie przestaną rosnąć, a w międzyczasie wolniej odrastać i bez wrastania.
  • Odpowiedz
op: @MizoginLu: poki nie uzbieram kasy na profesjonalny salon, to musze uzywac lasera chociaz na rekach. Co do peelingu, to dopiero ostatnio wyczytalem, ze moze warto go robic w moim przypadku, cos polecasz? Co do nawilzania, to rzadko to robie, bo zazwyczaj zapominam ale z tego co widze to moja skora jest bardzo sucha przez co dochodzi do roznych ranek, chrost i tym podobnych rzeczy... wiem, moj blad. Polecasz jakis balsam? Moze cos z mocznikiem?

@zero_: Troche pomaga, ale nie na dlugo. Musze uzbierac kase na profesjonalny salon. To chyba moj jedyny ratunek.......
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Chlopie daj se spokoj z ta maszynka robisz se krzywde idź na laser prawdziwy np Vectus bo te ipl #!$%@? daja a do zapalenia mieszków włosowych trzeba posmarować antybiotykiem np w żelu clindacne rodzinny ci moze wypisac. Aha i nikt obcy nie daje #!$%@? o zapalenie mieszkow wlosowych.
  • Odpowiedz
op: > Chlopie daj se spokoj z ta maszynka robisz se krzywde idź na laser prawdziwy np Vectus bo te ipl #!$%@? daja

@iuxtaposed: Na tą chwilę ten laser trochę pomaga jeżeli chodzi o włosy i pójdę na laserowe usuwanie do salonu jak uziberam siano

do zapalenia mieszków włosowych trzeba posmarować antybiotykiem np w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Philips Lumea to nie żaden laser tylko IPL w dodatku badziewny. Nikogo nie obchodzi tak naprawde jak wygladasz, nie jestes tez jakims wyjatkiem bo takie zapalenie ma mnostwo osob wiec mysle ze spokojnie możesz zdać sobie z tego sprawe i przestać sie bać wychodzic.
  • Odpowiedz
Bubu: Laser Motus albo Thunder (działa dużo lepiej i szubciej, a przy tym ZNACZNIE mniej boli niż light sheet albo vectus) + odziennie pod prysznicem peeling + krem do ciała bardzo mocno nawilżający (np. Niebieska Bioderma albo coś dla skóry atopowej). Nawet jak nie masz teraz hasju na całą serię lasera, to zrób już jedną serię, a kolejną jak będziesz miał hajs - bo już po jednej serii trochę włosów wypadnie.
  • Odpowiedz