Wpis z mikrobloga

co ma kurs tańca do tego?


@uefaman:

Ostatnio był wpis faceta, który wyrwał się z przegrywu - z biedy patologicznej rodziny, własną pracą zdobył wykształcenie, zawód i dobrą pracę. Ale miał tyle z tym roboty, że nie ogarnął w międzyczasie kontaktów towarzyskich i teraz po 30 czuje się samotny i pytał czy da się coś z tym zrobić - gdzie, jak poznać nowych ludzi, którzy będą kimś więcej niż kolegą/żanką z
@Przyjaciel_Rodziny: jako, że dorastałem w okolicach biedy, samemu będąc biedą zamożną to powiem tylko tyle, że jak gdzieś pieniędzy brakowało to zazwyczaj synkowi dawało się hajs na prawo jazdy a na studia dzienne to szedł ktoś kto i tak pracował albo miał stypendium o nieliczna burżuazja biedniejsza no ale ja mówię o plus minus 2000-2010 nie wiem jak jest teraz no i to tylko przykłady anegdotyczne.
@Przyjaciel_Rodziny W sumie podobna sytuacja do jednej rodziny którą znam tylko tutaj akcja działa się w latach 70. Córka została posłana do jakiegoś technikum pielęgniarskiego ze wsi do miasta wojewódzkiego. Mieszkała w domu jakichś odległych krewnych w mieście i tak sobie żyła całą szkole średnią, potem studia. Końcówka jest taka że na studiach poznała młodego oficera ludowego wojska polskiego z dobrej rodziny i wzięli ślub. Całe życie nie musiała pracować tylko mieszkała
@Przyjaciel_Rodziny moj ojciec tak mial jak byl mlody. On i jego dwoch braci do roboty od razu po 18(konczyli jeszcze szkole, ale to bylo malo istotne) - 90% wyplaty musieli oddac matce za mieszkanie u niej, a jego siostry nie musialy dawac nic, mialy wrecz zakaz pracy i na studia musialy isc, ktore matka zafundowala im(jak sie pozniej okazalo) z wyplat ich braci..
U mnie za cos takiego matula sama sobie by
@Fearaneruial: Ja znam kilka przypadków moich znajomych z pracy, ale to miasta prawie wojewódzkie
Jeden Gdynia- ojciec tylko pracował i utrzymuje matkę i córkę. Córka jedynaczka rozpieszczona do 36 lat panna- studia i życie sponsorowane przez ojca. Została przewodniczką wycieczek i zarabiała ponad 10k, ale ojciec i tak jej musiał dokładać bo żona się sapała. Typiara hajtnęła się z typem z RPA, a za ślub i wesele musiał zapłacić 65 letni