Wpis z mikrobloga

TL;DR Uciekłem przez inflacją z oszczędnościami w nieruchomość w Italii.

Przez 4 lata planowałem kupno ziemi i budowę w Polsce, ale poległem. A było blisko już bardzo. Zupełnie przypadkiem podczas kręcenia jednego odcinka wiosną 2022, dowiedzieliśmy, że że włoskie nieruchomości lekko staniały i są łatwo osiągalne. Nie chodzi o rudery albo domy za 1 euro. Finał tej historii jest taki, że zamieszkaliśmy między Rzymem a Florencją w środku Włoch. Z bezpośrednim połączeniem autostradowym z Bytomiem, nawet autobusowe połączenie jest, raz spróbujemy pociągiem, pomijając bliskość dwóch lotnisk. Więc będziemy łączyć życie pl-it. Mamy ogródek, taras, piwnicę, stan b. dobry. Zobaczymy jak będzie. Jestem szczęśliwy, bo uwielbiam Włochy, Italię, antyk, historię starożytnego Rzymu, renesans, architekturę romańską i kuchnię włoską. I wiosnę w lutym a nie w maju. Pewne rzeczy są droższe niż w Polsce, ale sporo jest tańszych. Co ciekawe kubik wody 1 eur. Czynsz 20 eur / mc

Cały serial w wersji "Stories" i początek trafił na instagrama na osobny profil (w listopadzie)

#pannoramixtrip #inflacja #nieruchomosci #wlochy
Pannoramix - TL;DR Uciekłem przez inflacją z oszczędnościami w nieruchomość w Italii....
  • 133
Rzym i połączenie z Bytomiem? Brzmi jakbyś miał syndrom sztokholmski skoro nadal chcesz mieć takie kontakt xD


@maryjuszpitagoras: Może musi tam jeździć do pracy ...Wiesz.... o 13:00, wsiada do passata i wbija na autostradę, pod granicą Polski jest około 6:00. Zjada śniadanie w Mc i w robocie jest na 8:00. O 16: znów do Mc, kolacja i na trasę... pod 10:00 rano jest w Rzymie, zjada śniadanie, do domu i o
@Pannoramix:
12 sierpnia, imieniny: Lecha Euzebii
Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu w Bieszczadach. Boże, jak tu pięknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

14 października, imieniny: Alana Kaliksta
Bieszczady są najpiękniejszym miejscem na ziemi!!! Wszystkie liście zmieniły kolory - tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. jakie wspaniale!!! Jestem pewien, ze to najpiękniejsze zwierzęta na ziemi.
@Pannoramix: no tak, ale Polska się rozwijała, gdzie nie pojechałeś tam budowlanka puchła od roboty, dom za domem nowy itd, teraz? już widzę domy bez okien, stan surowy otwarty, ewentualnie juz zamknięty i co dalej? kredyty w górę a to przecież nie koniec? materiały budowlane w górę i to też nie koniec, robocizna swoją drogą. No nie ciekawie.