Wpis z mikrobloga

@scala_dev: to jest kosmos jakiś. Te b2b i ryczałt 12% to jedyny powód dlaczego jeszcze mieszkam w Polsce (pomijając dobre stosunki z rodzicami, których chciałbym mieć blisko)


@sikalafou: +1, ja już jestem jedną nogą (mentalnie) w ciepłych krajach, ale przeraża mnie wizja przenoszenia całej rezydencji podatkowej xD
  • Odpowiedz
@odysjestem: po 1 stawki dużo większe, po 2 jest to niewolnicze prawo które cie uwiązuje jak chłopa do ziemii - a ja bym chciał przebywać w kilku krajach w trakcie roku, zależnie od humoru, w tym w polsce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@villager: a z ciekawości zapytam, załóżmy że siedzisz sobie w tych kilku różnych krajach, podatki w polsce gdzie nie przebywasz więcej jak pół roku. Jak ci to niby ktoś udowodni, zakładając dla uproszczenia ze mówimy o EU, wszystko poza unia trzeba rozpatrywać indywidualnie (wizy itp).

Generalnie trochę kisnę z tego płakania ze można tylko poniżej pół roku, bo znam ludzi którzy tu nie siedzą nawet tyle, a działalność dalej w PL
  • Odpowiedz
@villager: Bzdury. Znam temat, bo sam jestem teraz w takiej sytuacji, że mieszkam w jednym kraju od maja, a w drugim i tak mam rezydencję.
Państwo w którym masz rezydencję będzie od Ciebie oczekiwało zapłaty podatków, dopóki nie przedstawisz dokumentu, że posiadasz inną rezydencję. Reguła 183 dni nie jest jedyna i wystarczająca aby określić rezydencję.
Gdybym zatem chciał przenieść rezydencję do kraju gdzie przebywam, mógłbym tak zrobić, wyciągając z lokalnego urzędu
  • Odpowiedz