Wpis z mikrobloga

#szachy

Mirki,
gram z tatą w szachy i nie wiem, czy mnie robi w konia. Czy jest taka zasada, że jak się dojdzie królem do końca to się dostaje za to darmowego piona?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@300procentnormy: Bez śmieszkowania: nie ma takiej zasady. Jedyne "specyficzne" ruchy w szachach to:

- roszada
- bicie w przelocie
- promocja piona

Swoją drogą mam nadzieje ze to było pytanie na temat końcówki w stylu: każdy ma króla i dwa pionki, albo króla, pionka i jakiegoś gońca/konia. Bo jak masz figury na planszy a ktoś potrafi dojść królem do ostatnie linii to chyba czas skończyć z szachami ( ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sokytsinolop: Z tego co pamiętam to na początku linii na której król wszedł na końcowe pole. Tylko to, jak pewnie się domyślasz, powoduje sporo komplikacji. Ogólnie nie zaprzątałbym sobie tym głowy. Chciałem dać tylko sygnał, że zetknąłem się z tą aberracją.
  • Odpowiedz
@300procentnormy: słyszałem w życiu różne durne zasady, w tym tę, o której napisałeś, taki urok grania "ulicznego", było też np. że jak atakujesz hetmana to mówisz "garde". Nie ma co się przejmować, to tak jak w innych grach karcianych i planszowych - ile graczy, tyle zasad.

Pionkiem jak dojdziesz do końca to możesz wymienić na to co przeciwnik Ci zbił wcześniej


@noszekalosze: Takiej zasady też nie ma. Możesz
  • Odpowiedz