Wpis z mikrobloga

Wróciłem z #banicja. Miałem czas na przemyślenia. Resocjalizacja nie nastąpiła, wręcz zradykalizowałem się jeszcze mocniej.

Zacznijmy od #moderacja - robi się tutaj portal coraz bardziej "poprawny politycznie". Założyłem tu konto jeszcze jako nastolatek, za czasów #dziewczynka17 jeszcze z innym nickiem. Wtedy zajarałem się tym, że mogę napisać #oswiadczeniezdupy dokładnie w taki sposób, w jaki ślina na język mi przynosi i to jest spoko. Na mirko znacznie łatwiej było mi wywołać ciekawe dyskusje. Mogłem nazywać rzeczy po imieniu. Dzisiaj za to wyłapuję bana. Generalnie łatwość dostania bana przekroczła mój próg akceptacji. Ostatnio poszło nawet o to, że nienawistnie nazwałem feministki i oczywiście jeszcze o parę innych mocnych tekstów reż. Razi też niekonsekwencja, gdyż wiele obiektywnie szkodliwych treści pozostaje bez reakcji. I założę się, że jak ktoś personalnie nazwie mnie #!$%@? to bana za to nie dostanie. Smutne.

Druga sprawa to @orlen_lite i to co się tu dzieje w sprawie drakońskich cen paliw na stacjach. Jesteśmy jawnie rąbani w tyłek na stacjach paliw. Jeszcze nigdy nie bylo aż takiej dysproporcji między tym ile kosztuje ropa i jej przetwórstwo a ile płacimy na stacjach. Prezes Obajtek, którego postać delikatnie ujmując, nie jest krystalicznie czysta zapewnia, że powrót VAT nie zmieni ceny na stacjach. Jestem ciekaw jak zostanie wytłumaczone to jawne oszustwo? Wkurza to, co dzieje się w sprawie przypinania postów tego konta na górze znalezisk dot. Orlenu i paliw. Zastanawiam się też co ma w głowie osoba albo grupa, która ten profil prowadzi. Przecież wciskanie takich bzdur musi być poparte albo sowitym przelewem, albo wcześniejszą indoktrynacją, albo jakąś formą przemocy ze strony pracodawcy. Szczerze współczuje osobom związanym z tym kontem. I boli to co się dzieje, bo wykop się "sprzedał". Rządza pieniądza spowodowała skok na publiczne pieniądze. W sumie szkoda, bo portal nic na tym nie zyskał, nie było tu większych zmian od lat.

#boldupy #gorzkiezale #moderacjacontent #zalesie #oswiadczenie
  • 2
teraz możesz nawet dostać perma za plusowanie nieodpowiednich wpisów


@Soothsayer: to już lata temu było, afera za plusowanie jakiejs pedofili gdzie poleciał gość który to zgłaszał i robił alarmujace wpisy i pewnie niechcacy kliknął plus.