Wpis z mikrobloga

#!$%@?. Znów ten szajs, będzie trzeba siedzieć 3 dni przy stole z ludźmi, z którymi nijak nie ma o czym gadać, sztuczne uśmiechy na twarzy i wielka miłość, te same krępujące pytania, ciężka atmosfera,

a potem po ich wyjściu obrabianie ci dupy, że "jakoś to nie widać...hłehłe...postępu w jego życiu".

Zajebiście jest siedzieć całe święta z rodzinką, w której wszyscy oprócz ciebie są milionerami, oddychającymi kasą i wartościują ludzi tylko na podstawie hajsu, rzeczy materialnych i sukcesu na polu zawodowym.

A jak nie przyjdę to się obrażą, że tradycja rodzinna nie jest utrzymana.

#pieniadze #wigilia #swieta #polskiedomy #przegryw #przemyslenia
  • 15
Która wiąże się ze skutkami negatywnymi.


@Ynfluencer: życie

Podejmujesz wybór, ponosisz konsekwencje. Mnie by nikt nie przekonał do zrobienia czegoś, czego nie chce

Mimo że chętnie bym spędził święta z rodziną, mimo że jest irytująca, a z racji pracy i tego że nie mieszkam w Polsce nie mogę
@Atreyu: No i wybieram to co przyniesie mniej dotkliwe konsekwencje.

Na dobrą sprawę to w sumie nie mam do nich pretensji. Po prostu nie chce mi się tego tak spędzić. Są tam dwie osoby, dla których to robię, żeby nie zrobić im przykrości.

W sumie ja też kiedyś dałem dupy i paru członkom rodziny znalazłem za skórę, ale teraz się staram to naprawić i od lat robię co mogę, przepraszałem już,
Zrobię przykrość dwóm osobom, na których mi zależy i dlatego muszę się męczyć z resztą.


@Ynfluencer: ale to nie jest zdrowa relacja, jeśli musisz cierpieć bo inaczej im będzie przykro. Normalny człowiek zaakceptuje, że też masz jakieś granice.

takie klasyczne "babci będzie przykro" to szantaż emocjonalny, którym ludzie zmuszają innych, żeby pół życia robili rzeczy których nie cierpią. Poczucie winy jest zajebiście skutecznym narzędziem kontroli.

Nie wiem co tam w życiu
@Ynfluencer: Ja mam świadomość tego co piszesz. Jak ludzie żyją według innych i niszczą sobie życie, ale wytłumacz dwóm starszym osobom, przywiązanym do tradycji, że to wszystko jest jedna wielka farsa.

Jeśli ktoś jest dla mnie dobry i zawdzięczam mu dużo to jestem w stanie zgodzić się na pewne ustępstwa.

Starszych ludzi przekonań już nie zmienisz. Poza tym jak masz dwie schorowane osoby, nie wiesz czy odpukac jutro je jeszcze zobaczysz