Wpis z mikrobloga

Już doprecyzowali, że jak masz inną hipotekę, to dupa ;) Nie skorzystam z taniego kredytu. Szkoda. Mimo wszystko, gdybym był koło 30-tki i właśnie wziął krechę na blisko 10%, to czułbym się koszmarnie. Niestety, nie da się w żaden sposób załatwić, by osoby, które utknęły na oprocentowaniu na ~10% nie czuły się wyruchane. Jeśli nawet weszłaby klauzula pozwalająca na refinansowanie takiego kredytu z wykorzystaniem tego programu, to przecież nie będzie bezterminowa. A wprowadzenie okresu typu ~rok od ogłoszenia... no ok, ale i tak się trafi ktoś, kto wziął dzień od tej daty.

Nie wiem, jaka opcja byłaby uczciwa - chyba żadna, tj. brak tego programu. Szkoda jednak, że RZUNT w żaden sposób nie pomyślał o osobach młodych, które dopiero co wzięły bardzo drogi kredyt. Myślę, że wśród takich osób będzie dużo mrocznych myśli, najlżejszą z nich będzie chęć natychmiastowego wy*bania z tego kraju, z najcięższych - ciśnienie na sznur.

****.

#nieruchomosci
  • 48
@TypowyZakolak: Niby ****, ale często mówią tak osoby które się już nażarły pisowskim socjalem i nagle stosunek kosztów do zysków stał się dla nich niewygodny. Kredytem 2% otworzyli się na grupę którą mieli przez te lata w dupie, czyli bezdzietnych singli, myślę że wygrają z palcem w dupie. Kredyciarze zadowoleni, bo kraj #!$%@?, ale nieruchy zdrożały, kolejne pokolenia też chcą skorzystać nie ma w tym nic dziwnego.
@TypowyZakolak: Największym absurdem tego programu jest to, że im jesteś bogatszy tym bardziej z niego skorzystasz. A jak jesteś totalnym gołodupcem to pewnie nie skorzystasz wcale XD Pod kogo to jest targetowane to serio nie wiem, chyba pod ludzi wracających z emigracji, Ukraińców czy gości, którzy całe życie mieszkają w mieszkaniu na papierze należącym do rodziców i którym kasy nie brakuje.
@pastibox: @mickpl: No dokładnie, nie wiem, co pislamiści chcą tym kretyńskim programem osiągnąć, przecież ludzie, którzy się załapią to będzie jakaś garstka i to akurat ta, która pomocy potrzebuje najmniej... zamiast dać jakieś wsparcie ludziom młodym z pensjami <5000 brutto, którzy naprawdę są w dupie, to oni decydują się uruchomić program, który wspomoże głównie... młodych programistów XD
@DiMaria: No ja sobie podś#!$%@? robię, że gdyby nie dzisiejsza aktualizacja to bym jackpota ustrzelił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale fakt, oczywiście nie kwestionuję, że osobom takim jak ja nie powinno się to należeć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@TypowyZakolak: socjalizm zawsze bohatersko rozwiązuje problemy które sam stworzył. Wywołanie tej bani na nieruchach to finansowanie ich programów wyborczych. Julka bierze kredo w Warszawie a pieniążki płyną na Podlasie. I tak to się kręciło. Ten sam numer zrobili w 2007 roku. Ale to tak naprawdę decyduje FED o tym cyklu oni tylko wykorzystali sytuację i dodatkowo podpompowali. Teraz FED przeszedł w stan golenia a PISiory wygenerowały kolejną grupę udupionuch po Frankowiczach.
@TypowyZakolak: Za 800 baniek rocznie to można by utworzyć jakiś Państwowy Urząd Mieszkań Komunalnych czy coś takiego i zacząć planować zasób komunalny z prawdziwego zdarzenia. Kancelaria Prezydenta ma do dyspozycji chyba połowę z tego, tj. 400 baniek rocznie.

Ale nie, rozdajmy hajs programistom XD No mi w sumie jest to na rękę, ale nie uważam, żeby to był jakiś cudowny pomysł.
@TypowyZakolak: pierwszy program którego jestem targetem. I mam brzydkie podejrzenia apropo polityki demograficznej. Wcześniej poruszałem temat braku podaży sensownych proli(pod przemysł bo chińczyk towaru za drukowane w banku gówno nie chce dać). Właśnie oni chcą to zrobić przez preferencyjne kredo dla średnio zamożnych i wyłączenie z wojskowego wf dla tych co mają dziecko do 8 roku życia. I powiem tak że to mnie przekonuje jak bym miał mieć kredyt na dom
@Togira_Ikonoka: Gratki, że się łapiesz. Powiem szczerze, że w życiu bym się nie spodziewał, że wyjdzie akurat coś takiego - myślałem, że właśnie kosztem młodych będą rozdawać starym, ale widze, że pis czuje nóż na gardle i dramatycznie potrzebuje nowych głosów. I tym razem walczą o tą grupę, w której są najmniej popularni (młodzi).

Technicznie wymyślili limit wieku "do 45", ale ile znacie osób, które po 30:

a) nie mają bądź
Jest też grupa przegranych, tj. młodzi, którzy kupili na drogi kredyt np. w tym roku. Nie dość, że nie skorzystają, to jeszcze będą bulić ponad 2x większe raty, niż koledzy, którzy poczekali XD sprawiedliwe...


@TypowyZakolak: W tym roku po 1 lipca, dla wcześniejszych umów są wakacje kredytowe, które są też prezentem od PiSu.
@TypowyZakolak: i właśnie teraz Panie Zakolak pytanie, co zrobić, co Pan by zrobił? Brać od razu ten kredycik z programu spadkowiec+, czy też poczekać rok-dwa jak ceny betonowego złota spadną?

Nie ma żadnych szans, że ceny nieruchomości nie spadną, ten program jest dla grupki wybranych, także w żaden sposób nie wpłynie na ceny (nie podbije ich).
@haha123: Brać - to kiełbasa wyborcza, myślę, że program szybko się skończy, a okazja naprawdę niezła. 10 lat na te powiedzmy 3,5% - to jest coś, czego nie będzie dało się osiągnąć... przez kolejne 10 lat. Myślę, że w perspektywie właśnie 10-letniej (uwzględniając kolejny rok spadków, potem jakąś stagnację, a potem jednak kolejną fazę wzrostową) będzie się mocno na plus. Najważniejsze jest to, że to jest 10 lat spokoju od wzrostu
tzn. do końca roku brać - do końca 2023, ew. na początku 2024. Też nie za szybko, żeby deweloperzy wymiękli, bo nie będzie roju chętnych XD


@TypowyZakolak: Właśnie też tak myślałem, żeby gdzieś pod koniec 2023 / początek 2024 wziąć ten program spadkowiec+. Za szybko też nie ma co się rzucać, bo teraz chociażby ludzie się jeszcze rzucali i co im z tego? Kredycik na 10% ( ͡° ͜ʖ
@haha123: Tak myślę, kwestia tylko taka by nie przegapić tego programu, bo jak tylko zaczną spadać stopy, to wycofają "gdyż kredyt potaniał" - wuj, że to będzie 5% na 5 lat, a nie 3,5% na 10 lat jak w tym programie. A te 10 lat właśnie robi różnicę i sprawia, że z dużą dozą pewności można mieć w nosie ruletkę wiborową/wironową bez dużych nadpłat. Czyli po prostu wygodne mieszkanie na swoim