Wpis z mikrobloga

Za poleceniem @MarteenVaanThomm zamówiłem sobie pierwszy w życiu monitor 4K

Nawet nie tyle monitor co telewizor - do tego OLED i 42" ( )

Szukałem czegoś co zastąpi moje 34" ultrawide 1440p od Xiaomi na VA. Miał być OLED. Monitory w tym temacie dopiero raczkują, a ten LG (C2) się podobno bardzo dobrze sprawdza jako ekran PC. Do tego czas reakcji (realny, mierzony) dorównuje najlepszym gejmingowym monitorom

Wahałem się jeszcze nad G9 - ale jakość matrycy zadecydowała

Dojdzie pewnie po świętach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#chwalesie #pcmasterrace #komputery #monitory
Atreyu - Za poleceniem @MarteenVaanThomm zamówiłem sobie pierwszy w życiu monitor 4K
...

źródło: comment_1671811952ORi81wKvNLDt9jYecQQ6Cm.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: kusisz.. Też mam 34 ultra wide i jeśli będę grzeczny to nie wiem czy po nowym roku sobie nie kupię. Daj znać relacje z gier multiplayer typu warzone 2
Do tego czas reakcji (realny, mierzony) dorównuje najlepszym gejmingowym monitorom


@Atreyu: Nie dorównuje, a go miażdży. OLEDy ze względu na swoją specyfikę osiągają czasy reakcji pikseli niemożliwe do uzyskania na płynnych LCDkach. Z moich testów w pracy widać ograniczenia nawet najlepszych aktualnych paneli LCD wraz z najlepszymi LUTami jakie byłem w stanie robić do OD, że pewnej bariery patrząc na wartości gamma corrected lub mierzenie 3% 97% nigdy nie przebiją.

OLEDy
@keton22: głównie na wysokość, zobaczymy jak to będzie, postaram się go zamontować najdalej jak się da

Ogólnie z zakrzywionymi jest problem. Znam dosłownie dwa (Alienware i Samsung) zakrzywione panele OLED, ale w tych samych wymiarach co mój Xiaomi - a chciałem coś większego

A większych, nie ma. Znaczy jest niby jakiś LG Flex za 15k czy niewiele tańszy Corsair Flex ale to już przesada xD
Atreyu - @keton22: głównie na wysokość, zobaczymy jak to będzie, postaram się go zamo...

źródło: comment_1671831152vWVrPJlKpJGnEzPhgogDy4.jpg

Pobierz
@Atreyu: Stilgar na YT robił testy małego OLED-a jako monitora do kompa, jak dla mnie to jest nie do ogarnięcia zwłaszcza w pionie, z odległości biurkowej bo postawiłem kiedyś 43” na chwile i było dużo za dużo. Aktualnie siedzę na 34” Xiaomi i jak dla mnie to złoty środek, ewentualnie są jeszcze chyba 38” 21:9 monitorki.
Stilgar na YT robił testy małego OLED-a jako monitora do kompa, jak dla mnie to jest nie do ogarnięcia zwłaszcza w pionie,


@pionic: no właśnie tego C2 42 zrobił aż dwa testy, jeden jako tv, drugi jako monitor i oba polecał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lata temu miałem 32 całe na biurku i było za dużo po przesiadce z 19". Natomiast dziś po 27", po 34" od