Wpis z mikrobloga

Pytanie do ćwiczących kettlami. Jak zaczynacie swing, podnosząc kettla z ziemi w przykucu i prostowanie z wymachem w przód?
Ja tak robiłem do tej pory i ostatnio podniosłem głównie środkową częścią pleców 25kg i mnie bolały przez tydzień.
Postanowiłem teraz najpierw podnieść tzw. martwym ciągiem do wyprostu, w tej pozycji zgiąć biodra by znalazł się między nogami i wymach w przód. No i dalej oczywiście już wymachy same.
Uznałem że wtedy ruch jest od początku dynamiczny, a jak zaczynamy podnosząc z ziemi to tak naprawdę rwiemy go na siłę przy tym pierwszym wymachu.
No i plecy mnie nie bolą, wręcz jest lepiej po dzisiejszym ćwiczeniu.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #kettlebell
  • 8
@Boleslavic @Damian_TS
Też tak robiłem jak wy ćwiczyłem 14kg ale cholera przy 25 kg odczułem że ten pierwszy startowy ruch mi strasznie obciążą plecy jak chwytam z ziemi. Jak podniosę najpierw tak jak na obrazku (ale dwiema rękami) i dopiero wtedy zegnę dynamicznie biodra by kettle poleciał w dół między nogi i potem już normalny wymach w górę to jest ok.
Może to kwestia wzmocnienia mięśni u mnie do mocniejszego kettla.
siedzewsamychgaciach - @Boleslavic @DamianTS 
Też tak robiłem jak wy ćwiczyłem 14kg ...

źródło: comment_1671811880jerlh3HU48dcsX8F6A6jbo.jpg

Pobierz
@bdm_bq: właśnie staram się pracować głównie biodrami ale ciężko się nauczyć:) jak kilka lat temu zaczynałem to miałem zakwasy w udach głównie przy swingach czyli musiałem bardziej nogami pracować, teraz wracam do kettli po dłuuugiej przerwie i czułem na początku plecy z kolei.

Kilka lat temu musiałem w końcu opanowac technikę dobrą bo po jakimś czasie przy swingach nic nie bolało, a ćwiczyłem tym samym 25 kg. Doszedłem do etapu snatchy