Wpis z mikrobloga

Podsumowanie tagu ---> #anime52
Na tagu recenzowałem 52 anime/mangi/LN, które obejrzałem w ciągu ostatniego roku i które polecam. Wszystkie prezentowane dzieła, niezależnie od oceny, uważam za warte obejrzenia lub przeczytania.

=== ANIME ===
#10 FLCL - 9/10
#32 Dance Dance Danseur - 8/10
#42 New Game! - 7/10
#11 Shirobako - 7/10
#12 Senki Zesshou Symphogear (seria) - 7/10
#51 Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend (2 sezony + film) - 7/10
#39 Shadows House (1. sezon) - 7/10
#17 WIXOSS (2 sezony) - 6-7/10
#30 Odd Taxi - 6/10
#35 Accel World - 6/10
#43 Welcome to the N.H.K. - 6/10

=== MANGA ===
#1 The boy who cried wolf tells a lie today also - 8/10
#7 The Climber - 8/10
#9 Onanie Master Kurosawa - 8/10
#41 Runway de Waratte - 7/10
#5 Alice in Borderland - 7/10
#8 Molester Man - 7/10
#3 Btooom! - 7/10
#16 Legend of the Strongest Man Kurosawa - 7/10
#15 Nana - 7/10
#25 Summertime Render - 7/10
#40 Aku No Hana - 7/10
#26 Imperfect Girl - 7/10
#43 Welcome to the N.H.K. - 7/10
#49 Homunculus - 7/10
#37 Tower of God - 7/10 + drop (znudzenie formułą)
#29 Yofukashi no Uta - 6-7/10
#6 GE: Good Ending - 6/10
#2 Gantz - 6/10
#48 My Dearest Self With Malice Aforethought - 6/10
#50 Fable - 6/10
#44 Bastard - 6/10
#47 Bokutachi ga Yarimashita - 6/10
#34 Boku no Namae wa "Shounen A" - 6/10
#4 Kanojo, Okarishimasu - 6/10 + on-hold (dawniej 7/10)
#14 Tokyo Revengers - 5/10 + drop (dawniej 5-6/10)
#52 Vagabond - 6/10 (powinno być wyżej, ale to ostatni wpis i aby zachować kolejność zgodną z obrazkiem, znalazł się na końcu)

=== FILMY ANIME ===
#19 Wolf Children - 8/10
#18 O dziewczynie skaczącej przez czas - 7/10
#27 Tamako Love Story - 7/10
#36 The Case of Hana and Alice - 7/10
#22 Welcome to THE SPACE SHOW - 7/10
#20 The Boy and The Beast - 7/10
#21 Belle - 6/10
#46 Mary and the Witch's Flower - 6/10
#24 The Night Is Short, Walk on Girl - 6/10
#28 Colorful - 6/10
#23 Mardock Scramble - 6/10

=== OVA / ONA ===
#38 Kanamewo (5min) - 7-8/10
#45 Harmonie (25min) - 7/10
#33 Kyou no Asuka Show (short - 20x3min) - 6/10
#31 Cat Shit One (21min) - 6/10

=== LIGHT NOVEL ===
#13 Zerowa Maria i Puste Pudełko - 6/10

====================
Moje recenzje, które nie są polecajkami:
One Piece Film: Red
Ao Haru Ride / Ścieżki Młodości
Ride Your Wave / rant o filmach i Yuasie
Berserk
Maquia: When the Promised Flower Blooms
Tokyo Ghoul:Re

Podsumowanie listopada
Podsumowanie października
Podsumowanie września
Podsumowanie sierpnia

Garść przemyśleń na temat konwentów anime:
Konwenty anime w Polsce to strata czasu
Konwenty anime w Polsce to strata czasu v2, czyli Animatsuri 2022 (jednak to nie jest strata czasu)
Konwenty anime w Polsce to strata czasu v3, czyli Magnificon ZIMA 2022 + Xmascon 2022 aka musimy zniszczyć polski fandom (zakończenie trylogii?)

====================
Napisanie wszystkich recenzji zajęło mi nie 52 tygodnie, a rok i 2 miesiące. Jestem zadowolony z tych recenzji i raczej będę kontynuować pisanie o dobrych bajkach, które mi się napatoczą. Tym razem nie będę starał się dodawać recenzji raz na tydzień, bo zwyczajnie dużo czasu schodziło mi na szukanie i oglądanie dobrych bajki. Jak znajdę przypadkiem coś dobrego to z chęcią się z Wami podzielę.

Dziękuję wszystkim komentującym, plusującym oraz stałym bywalcom tagu #animedyskusja oraz #anime52 - w szczególności: @kinasato @tobaccotobacco @JustKebab @LlamaRzr @vries

Zapraszam do przejrzenia grafiki podsumowującej oraz powrotu do recenzji, które Wam umknęły. Życzę Wam spokojnych świąt, a także pomyślności w nowym roku. No i przede wszystkim dużo dobrych bajek. A powracającym do tego wpisu w przyszłości - dobrego dnia!

POLECAM PRZEGLĄDAĆ OBRAZEK W NOWEJ KARCIE (w pełnym rozmiarze)!

====================
#anime #animedyskusja #manga #film #ksiazki
young_fifi - Podsumowanie tagu ---> #anime52
Na tagu recenzowałem 52 anime/mangi/LN,...

źródło: comment_1671699313JOsyqjrUgclXmkAM7TbejC.jpg

Pobierz
  • 23
@GeneralX: Skończyłem na 235/279 rozdziałów. Szczerze to pewnie nigdy tego nie skończę bo trochę znudziła mnie powtarzalna formuła, a trochę niewyjaśnione zmiany w zachowaniu głównych bohaterów. Ale szczerze to wątpię, żebym dał niżej niż 5/10 nawet po zakończeniu, o ile się nie wywala całkowicie na pysk. Bo jednak jest to spoko manga, która ma trochę fajnych pomysłów, ale często kuleje tam ich realizacja.
@young_fifi: podsumowując podsumowanie:
1. Niby " zwyczajnie dużo czasu schodziło mi na szukanie i oglądanie dobrych bajek" ale patrząc na oceny "nic mi się wybitnie nie podoba, wszystko jest jakieś takie tylko powyżej średniej". Najwyższa ocena 9/10 - FLCL i też moim zdaniem zaniżona.
2. Ech, ja bym to pooceniał inaczej (aczkolwiek czasem miłościwie się zgadzam z oceniającym). Najbardziej mnie jednak denerwuje Tower of God. 7/10 za koreańską telenowelę bez wyrazu.
@vries: No i dlatego podkreślam, że liczby nie mają znaczenia. Ludzie uwielbiają się na tym skupiać i mają jakąś fiksacje z tego powodu. Jeśli nie byłoby cyferek to nagle Twoje obiekcje by zniknęły - w takim razie, wyobraź sobie, że ich nie ma.

1. Mogę pisać tylko o naprawdę dobrych bajkach, ale np. w 2022 to naprawdę dobrych bajek było 4, przy czym jedno z nich - Dance Dance Danseur już
@young_fifi:

Szanuję Twoje zdanie, ale no sprowadza się ono niestety tylko do cyferek,

Cyferki serious business, ale tak naprawdę czepiam się na siłę (zdaję sobie sprawę, że każdy ocenia co chce i jak chce).

np. w 2022 to naprawdę dobrych bajek było 4,

Nie ma lekko, przyznaję...
@vries: No i ja doceniam każdy komentarz. Ale jestem świadom swoich wad i tego, że niektóre oceny są kontrowersyjne, więc nic z tym nie zrobimy.

Oglądanie bajek w sezonie to masochizm i nie wiem czemu do tego wróciłem.
@young_fifi: Tu miał być długi komentarz o ocenach, masochistycznym oglądaniu bajek aby tylko być na bieżąco z nowościami oraz o tym, żeby lepiej nie dotykać baseballu, bo on zmiata z planszy. Niestety przez przypadek przy przełączaniu kart zamknąłem tę z wpisem i 500 słów powiedziało mi Adios i wsiadło w samolot do Meksyku, więc skwituję to wszystko chłodnym uśmieszkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gratulacje za wytrwałość i
@young_fifi: @tobaccotobacco:

Problem z wpadnięciem w pułapkę liczb prędzej czy później dosięgnie chyba każdego kto ustawia sobie rzeczy w rankingach. W moim przypadku w pewnym momencie zauważyłem, że znając opinie innych osób czy to poprzez krótką recenzję czy też samą średnią ocen znacząco zmieniał mi się odbiór tego co czytam/oglądam. Normalnie bez problemu dawałem każdej serii kilka odcinków na zaprezentowanie się i dopiero później ją sobie podsumowywałem. Nawet jeśli jakaś
@tobaccotobacco: Jeśli chodzi o anime to bardzo chętnie obejrzę więcej gdy będę miał ochotę na jakąś sportówkę. Ale do oglądania baseballu "w telewizji" to mnie nie przekonasz xD

Próbowałem obejrzeć w całości kilka archiwalnych spotkań z tamtego sezonu i nie dałem rady dokończyć żadnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JustKebab: Zgadzam się z większością tego wpisu. Miejscami mam inne zdanie np. dropowanie serii po 1 odcinku nie jest niczym złym. Jeśli nie bawisz się dobrze to nie zmuszaj się do oglądania. A jednocześnie dropowanie w poszukiwaniu idealnej bajki 10/10 zamiast bawić się dobrze przy nieco gorszej produkcji od czasu do czasu też jest przesadą w drugą stronę.

Generalnie to bym podsumował tak - jak komuś odpowiada oglądanie w taki, a