Wpis z mikrobloga

Nie wiem dlaczego nowy program PIS nazywamy #kredyt2procent, kiedy powinniśmy go nazywać #spadkowiczplus.

Przecież ten tani 2% kredyt jest kierowany wprost do tych Mirków, którzy czekali na spadki:
- osoba młoda
- nigdy nie mogła posiadać nierucha
- dobrze zarabiająca
- posiadająca kapitał
- mająca zdolność kredytową

W te kryteria nie łapie się prawie nikt oprócz spadkowiczów, bo kto miał zdolność i nie miał swojego mieszkania ten na 100% brał kredyt w latach 2019-2022. Na ten kredyt nie łapią się nawet małżeństwa z jednym mieszkaniem XD

Dobrze, że nie posłuchałem naganiaczy - teraz bym jadł suchy chleb, harował na 3 zmiany tylko po to żeby się spadkowiczowi dorzucić do kredytu w programie #spadkowiczplus

#kredythipoteczny #nieruchomosci #finanse #kredyt #mieszkanie
Pobierz BurzaGrzybStrusJaja - Nie wiem dlaczego nowy program PIS nazywamy #kredyt2procent, ki...
źródło: comment_1671696687vy8zglBzjTUFYlJloG4Ak2.jpg
  • 24
@BurzaGrzybStrusJaja: Trochę bicie piany o ten program. Przecież realnie te kredyty będą miały oprocentowanie z 4.5% sporo lepsze warunki można było dostać rok temu a co dopiero na początku covida. Do tego nieruchy były wtedy sporo tańsze. Świetna alternatywa do obecnych krech na 9% ale to taki trochę cope że kto skorzysta z tej promocji to wygryw a resztaa ludzi przegrała życia.
@BurzaGrzybStrusJaja:

- osoba młoda

Do 45 roku życia. Młoda to góra do 36.

- nigdy nie mogła posiadać nierucha

Albo nie chciała lub nie potrzebowała.

- dobrze zarabiająca

Niekoniecznie. Wystarczy, że ma kapitał, kogoś lub coś do zabezpieczenia kredytu, np. rodziców.

- posiadająca kapitał

Lub mogąca go łatwo pozyskać, np. od rodziców.

- mająca zdolność kredytową

Tak, przy czym ta zdolność nie musi wynikać z wysokich zarobków (patrz punkt wyżej).

Moja
@konsument: Ludzi łapiących się na program jest w Polsce około 150k (słowa Budy).
Chodziło mi o to, że żeby spełniać warunek nie możesz mieć nieruchomości - tak naprawdę w programie zabiorą udział tylko osoby które nie chciały mieć nieruchomości (reszta dalej nie będzie miała zdolności kredytowej)

Jeśli mąż Twojej siostry ma mieszkanie to Twoja siostra może pocałować tłustego sisiora biednego pisiora, a i tak na program się nie załapie.
@BurzaGrzybStrusJaja: Mąż mojej siostry ma dom pod Frankfurtem, który zakupił przed zawarciem związku małżeńskiego. Inna sprawa, że tam wspólnota majątkowa wygląda inaczej niż w PL. Jest jakoś mocniej uregulowana, coś tam ustalali przed ślubem. Z tego co wiem to jest jego, a nie jej dom, więc raczej się łapie.

tak naprawdę w programie zabiorą udział tylko osoby które nie chciały mieć nieruchomości

Bo na przykład były za młode i z różnych
@konsument: najpierw te 300tys osób musiałoby zarabiać na tyle/mieć hajs od starych żeby zabrać kredyt

https://fb.watch/hzVqCGLVT8/
Posłuchaj od 34:05 - z tym, że nie jest do końca jasne czy nie kwalifikują się razem czy każde z osobna.
Pewnie będzie jakiś dodatkowy warunek, że musisz mieszkać/zarabiać w Polsce żeby dostać kredyt na mieszkanie w pl z dopłata od polskich podatników (ale to tylko moje domysły)
@Togira_Ikonoka: ^
najpierw te 300tys osób musiałoby zarabiać na tyle żeby zabrać kredyt/mieć hajs od starych.


@BurzaGrzybStrusJaja: Dlatego piszę, że jest to opcja. Część załapie się od razu, część po chwili. Ale wszyscy mogą sobie pod to kalkulować, o ile program będzie miał chwilę trwać. Może nie będzie to 300 tys. co roku, ale pewnie co roku coraz więcej bo będzie się kumulować z poprzednich roczników. A na początku dojdą też starzy,
@konsument: Tak też myśle, że co roku będzie pewnie coś koło 40k tych kredytów. Dużo/mało? To zależy jak na to patrzeć - pewnie będzie to około połowa lub 1/3 wszystkich kredytów zabranych w 2023 roku, ale jakbyś zabrał pod uwagę ilość kredytów branych w 2021 to byłaby tylko 1/6.

Jeśli ktoś myśli, że to napędzi ogromny popyt to jest w błędzie. Może to co najwyżej odebrać cześć klientów landlordom