Wpis z mikrobloga

Smutłem.

Podobno prawdziwi mężczyźni płaczą tylko wtedy, gdy umiera Mufasa. To żartobliwe stwierdzenie nawiązuje do jednego z najtragiczniejszych momentów w historii filmów animowanych. Zostało obalone przez twórców memów, kiedy opublikowana została interpretacja ostatniej wiadomości od łazika Opportunity – „Mam niski poziom baterii i robi się ciemno”.

Dwa dni temu po raz kolejny wzruszenie ogarnęło społeczność miłośników astronautyki, kiedy to na profilach związanych z działalnością lądownika InSight pojawiło się zdjęcie z podpisem mówiącym o tym, że jest to prawdopodobnie ostatnia już przesłana fotografia. Dziś już oficjalnie możemy udawać, że rozglądamy się kto kroi cebulę. NASA poinformowała o przejściu marsjańskiego badacza w stan spoczynku.
Decyzję o zakończeniu misji podjęto po dwóch nieudanych próbach komunikacji z lądownikiem, co ma świadczyć o całkowitym wyczerpaniu baterii. Naukowcy będą jeszcze, na wszelki wypadek, nasłuchiwali nadejścia sygnału, ale jak sami twierdzą, na tym etapie komunikacja z InSight jest już bardzo mało prawdopodobna.

Żegnaj InSight.

Zdjęcie będące ostatnim wysłanym przez InSight: NASA/JPL

#eksploracjakomosu #kosmos #mars #swiatnauki #ciekawostki #nasa #ntdc #insight

Źródełko: kosmogadka.pl
ntdc - Smutłem. 

Podobno prawdziwi mężczyźni płaczą tylko wtedy, gdy umiera Mufasa...

źródło: comment_1671651057EFaevK3RZNF4PmPP5Tmro3.jpg

Pobierz
  • 26