Wpis z mikrobloga

Smutłem.

Podobno prawdziwi mężczyźni płaczą tylko wtedy, gdy umiera Mufasa. To żartobliwe stwierdzenie nawiązuje do jednego z najtragiczniejszych momentów w historii filmów animowanych. Zostało obalone przez twórców memów, kiedy opublikowana została interpretacja ostatniej wiadomości od łazika Opportunity – „Mam niski poziom baterii i robi się ciemno”.

Dwa dni temu po raz kolejny wzruszenie ogarnęło społeczność miłośników astronautyki, kiedy to na profilach związanych z działalnością lądownika InSight pojawiło się zdjęcie z podpisem mówiącym o tym, że jest to prawdopodobnie ostatnia już przesłana fotografia. Dziś już oficjalnie możemy udawać, że rozglądamy się kto kroi cebulę. NASA poinformowała o przejściu marsjańskiego badacza w stan spoczynku.
Decyzję o zakończeniu misji podjęto po dwóch nieudanych próbach komunikacji z lądownikiem, co ma świadczyć o całkowitym wyczerpaniu baterii. Naukowcy będą jeszcze, na wszelki wypadek, nasłuchiwali nadejścia sygnału, ale jak sami twierdzą, na tym etapie komunikacja z InSight jest już bardzo mało prawdopodobna.

Żegnaj InSight.

Zdjęcie będące ostatnim wysłanym przez InSight: NASA/JPL

#eksploracjakomosu #kosmos #mars #swiatnauki #ciekawostki #nasa #ntdc #insight

Źródełko: kosmogadka.pl
źródło: comment_1671651057EFaevK3RZNF4PmPP5Tmro3.jpg
  • 26
@ntdc: Mufasa to był rasista co chciał zagłodzić hieny za bycie hienami i uważał że spokojna śmierć lwa i zostanie trawą to uczciwy deal względem zażartych roślinożerców. Skaza był tu tym dobrym tylko miał pecha bo mu się trafiła susza i książe (któremu okazał litość z dobroci serca) przypomniał sobie o tronie bo mu baba nagadała, jak pantofel. Więc nie płakałem jak kotowaty Hitler umierał, tylko jak umierał wybawca hien co
@ntdc: Zobaczycie i nie mówcie że nie ostrzegałem. To właśnie taki sprzęt zostawiony na pastwę losu na jakiejś planecie, będzie początkiem rewolucji robotów.
@Trewor piach marsjanski zachowuje sie jak papier scierny i takie cos mogloby uszkodzic panele, dust devile wzbijaja ten piach niejako w gore przez co redukuja zniszczenia do minimum