Wpis z mikrobloga

Czy alkohole typu Jack Daniel’s i inne z tej półki cenowej, czy generalnie alkohol z marketów (Biedronka, Polo Market, Aldi, Lidl itd.) jest gorszej jakości? Tak mi powiedziała ostatnio pani ze sklepu monopolowego, Jack u niej 103 zł, w sklepie 89 w promocji. #alkohol #alkoholizm #zakupy #biedronka
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukratywny: no przyczyny mogą być różne. W przypadku alkoholi mocnych, to może jest jakaś lewizna? Kto to wie? Jeśli chodzi o alkohole słabsze jak wina czy piwa, to może to być kwestia przechowywania.
  • Odpowiedz
tak. To jest bardzo opłacalne dla producenta żeby utrzymywać dwie linie produkcyjne i narażać jakość marki dla kilku PLN na butelce.


@Crazy_summer: @lukratywny: @bubki: @vieniasn: Dla Biedronki produkcja jest odrębna z pominięciem etapów dystrybucji i własnie z konkretnym składem i pakowaniem. Dlatego tam jest taki syf i to wcale nie jest "wydaje mi się" jak wielu zaczyna się zastanawiać ale autentycznie dobrze to przeczuwają
  • Odpowiedz
Dla Biedronki produkcja jest odrębna z pominięciem etapów dystrybucji i własnie z konkretnym składem i pakowaniem. Dlatego tam jest taki syf i to wcale nie jest "wydaje mi się" jak wielu zaczyna się zastanawiać ale autentycznie dobrze to przeczuwają


@Saeglopur: o ile produkt jest produkowany specjalnie dla Biedronki. Cola jest w niestandardowej butelce ale czy tego Jacka ktoś rozlewa osobno? No i potrzebne źródło.
  • Odpowiedz
@Crazy_summer: Ale zdajesz sobie sprawe, że linia produkcyjna jest ta sama, a butelki czy składniki mogą być inne?
Jakoś piwka 660 produkują specjalnie dla nich, żeby przypadkiem nie trafiły do normalnego obrotu
  • Odpowiedz
Ale zdajesz sobie sprawe, że linia produkcyjna jest ta sama, a butelki czy składniki mogą być inne?


@zuchtomek: @missioncritical: Linie często też są odrębne, składy są radykalnie inne. Biedronka to pogarda dla klienta niewyobrażalna. To rujnuje marki dokładnie tak samo jak rosyjska fabryka Nokian zrujnowała im markę dotychczasową. Przyzwalali na to świadomie idąc za daleko.
  • Odpowiedz
@lukratywny: Dla jakiejs coli itd. tak (zreszta masz to na pakiecie), ale alkohole z reguly sa te same, wiec jak masz jakas whisky, rum czy lepsza wode za 30-40 pln taniej niz w malym sklepie to nawet nie ma co sie zastanawiac
  • Odpowiedz
  • 5
@Saeglopur co za bzdura XD

Biedronka ma specyficzne wymagania co do opakowań. I TYLE. Jezli cos jest sprzedawane pod logiem znanego producenta np. Coca-Cola to w środku to jest dokładnie ta sama cola co w innych supermarketach ale ma po prostu inne opakowanie czy karton.

To co jest stricte robione dla biedry to tzw. produkty Private Label, które są tańszymi odpowiednikami znanych produktów ale są to inne produkty, z innym czesto gorszym skladem i są one robione przez innych producentów!!!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukratywny: są specjalne edycje alkoholi albo piwa, ale są one oznaczone i najczęściej różnią się tylko i wyłącznie pojemnością. Różnica w smaku to często niewłaściwe magazynowanie. Niejednokrotnie widziałem basy piwa stojące przed magazynem na pełnym słońcu. No i spotkałem się z trzymaniem alkoholu w nieklimatyzowanej metalowej budzie z kamerami z każdej strony. Później przeniesiono alkohol do wewnętrznych magazynów, a tam trzymano tylko piwo
  • Odpowiedz
  • 2
@lukratywny tak jak napisałem wyżej, to jest dokładnie ten sam Jack Daniels w innym opakowaniu. I tyle.
Pani ze sklepu jest na końcu łańcucha handlowego więc zawsze będzie najdroższa.
  • Odpowiedz
Linie często też są odrębne, składy są radykalnie inne.


@Saeglopur: potrzebne źródło. Pracujesz w jednej z tych firm i jesteś w stanie to potwierdzić? Masz dla porównania produkty robione dla Biedry i takie robione po prostu na hurt?

Bo jak nie masz żadnych dowodów, to jesteś kolejnym anonem szerzącym urban legend.
  • Odpowiedz
@lukratywny: czasami po prostu flaszka nie smakuje i nie szukałbym w tym jakichś teorii spiskowych. Kiedyś zakupiłem pewną whisky, z kolegą otworzyliśmy i była paskudna. Tak paskudna, że otworzyliśmy inną. Dwa tygodnie później spróbowaliśmy tej pierwszej i była zupełnie w porządku ¯\_(ツ)_/¯.

Mocne alkohole się raczej nie psują. Tam jest zbyt dużo alkoholu żeby mogło się coś zadziać.
  • Odpowiedz