Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkur....a ludzka hipokryzja i podłość.

Ostatnio przez media przewinęła się akcja protestów opiekunów osób niepełnosprawnych (https://noizz.pl/spoleczenstwo/2119-zl-i-zakaz-innej-pracy-sprobujcie-przezyc-tak-chociaz-miesiac/dtp6lgg ), jedną z osób, które bardzo płakały na FB była pewna moja dalsza znajoma.
Myślałem sobie, może faktycznie ma ciężko (choć z jej zdjęć i relacji wynika, że jeżdżą sobie po świecie z niepełnosprawną córką kilka razy do roku) i dorabia sobie tym robieniem tortów na zamówienie (również chwaląc się tym) - ale kiedy w trakcie tych protestów jawnie gdzieś napisała, że nie pracuje bo pobiera zasiłek 2119 zł to szlag mnie trafił (bo przecież na lewo robi torty i wyroby cukiernicze!). Olałem to... Nie będę się mieszał...

Ale jak kuźwa zaczęła dziś wrzucać, że ona biedna, żyjąc za 2119 zł zasiłku (podczas pobierania którego nie wolno pracować - a ma czas jeździć na protesty i prowadzić cukiernię na FB zapewne bez rejestracji) właśnie wprowadza się do 300 metrowego domu pod Warszawą to mnie kuźwa szlag trafił i pierwszy raz w życiu mam ochotę kogoś #!$%@?ć, że pobiera zasiłek i pracuje równocześnie nie ujawniając tych dochodów...

#bekazpodludzi #bekazsocjalistow #socjal #2119 #pomocsocjalna #praca #oszustwo #boldupy #ankieta #kradno #zlodzieje

Donieść, że pobiera zasiłek i ukrywa pracę?

  • Tak 71.4% (25)
  • Nie 14.3% (5)
  • Daj jej spokój skoro potrafi kombinować 14.3% (5)

Oddanych głosów: 35

  • 7
@PanBulibu: no to najwyraźniej masz rację, nawet takiej pracy nie może wykonywać. tylko musisz udowodnić, że nie pobierała płatności, a nie wręczała prezentów ( ͡º ͜ʖ͡º) przyjmując drobne darowizny finansowe na cel utrzymania niepełnosprawnego dziecka. Po prostu nie wiedziała, że nawet tak niskie kwoty należy zgłosić dla zwolnienia z opodatkowania ( ͡ ͜ʖ ͡)
Chciałabym zwrócić uwagę na:
- Gdyby zakazu pracy nie było (który to jest niekonstytucyjny) post i ankieta nie miałaby zastosowania, także u swojego źródła post i ankieta wskazuje na słuszność zniesienia zakazu pracy.
-Nie sądzę, iż na pieczeniu tortów można się dorobić, aby było kogoś stać i na wakacje i na mieszkanie 300-metrowe i luksusowe życie, wniosek nielogiczny.
- Post pomija inne dochody, które może mieć opisana osoba, autor z jakiś powodów