Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina
Też już Was męczy ta propaganda? Od blisko roku czytam, że Rosja nie ma rakiet, że Ukraina zmusiła Rosję do defensywy itd.. Przez to tak naprawdę pojęcia nie mamy jak wygląda tam sytuacja, ale patrząc na to ile to trwa, i że te rakiety których od bodajże czerwca nie ma jednak ciągle sie znajdują można mieć wątpliwości. Można mieć za to pewność, w zasadzie tylko co do tego, że jesteśmy karmieni propagandą, tylko z drugiej strony barykady.

Skąd pozyskujecie aktualne rzetelne informacje w kwestii wojny?
  • 30
@dzangyl: nie no Ukraińcy mówią sama prawdę i samiuska prawdę. Otrząśnij się człowieku. Chociażby kłamią podając rosyjskie straty to już nawet amerykanie zauważyli. Druga sprawa rakiety z przewodowa to już chyba taka dosyć konkretna sprawa. O jakimś dawnych sprawach jak duch Kijowa czy coś nawet nie wspominam.
@Totendajnapiwo: nic nie zarzuciłem, zapytałem tylko gdzie tutaj, w tym konkretnym wpisie i dyskusji jest potwierdzenie tego powiedzenia.

Co z wyspą węży? Z tego co kojarzę, to ukraińcy stracili kontakt ze stacjonującymi tam żołnierzami i myśląc, że ci zginęli taką podali informację, zwłaszcza że jakiś ostrzał wyspy miał wówczas miejsce. Masz informacje, że oni celowo i z premedytacją, mając jakiś głębszy plan, podali informację, że obrońcy zginęli? Informację która została zdementowana
@dzangyl: sprawa z obrońcami wyspy węży wyszła dopiero po miesiącu kiedy się okazało że siedzą w rosyjskiej niewoli a nie zginęli w chwalebnej bitwie mówiąc wcześniej idi na hui. Przez ponad miesiąc strona ukraińska utrzymywała taką wersję wydarzeń.

Wpis tyczy się propagandy i podawania nieprawdziwych informacji. Stwierdzenie że na wojnie pierwsza ginie prawda jest bardzo akuratne w tym wypadku.
@ArtoWski: są też newsy mówiące o tym, że ruskie skupują skąd mogą te rakiety, nawet Korea Północna musi ich wspomagać, białoruskie magazyny już chyba też są przetrzebione,
drony jakie kierowane rakiety to kupują hurtem z Iranu i zaczęli to robić chyba po wakacjach czyli można domniemać, że skończyło to co sami mieli, to właśnie tymi dronami niszczą elektrownie i inne cywilne obiekty,

te szacunki, że "skończyły się" to też pewnie są
@felerny: @ArtoWski: To chyba selektywnie zapamietujecie tresci tego co czytacie. Bo ja widziałem również artykuły w których była mowa o tym, że Rosjanie sa na bieżąco w stanie produkować nowe rakiety. Po prostu trzeba brac pod uwagę, że częsc pozytywnych niusów to wrzutki ku pokrzepieniu serc i w celu dania nadziei obrońcom i tym, którzy ich wspierają. Jak ktoś bierze wszystko co przeczyta w mediach na 100% jako prawdziwe to
@Totendajnapiwo: Rosjanie zdementowali informację o wyspie węży w ciągu 24h lub po kilku dniach. Nie podajesz żadnych sprawdzonych informacji na poparcie swojej tezy, do tego uparcie stosujesz narrację w której o "kłamstwa" i "propagandę" oskarżasz tylko jedną stronę. To czym mówisz, to po prostu szum informacyjny nie żądne "zabijanie prawdy". Choć chyba faktycznie zabijasz prawdę w swoim przypadku, staraj się sięgać do szerszego spektrum źródeł i weryfikuj informacje. I tyczy się