Wpis z mikrobloga

Jak byliście na masie to mieliście progres w podciąganiu z dokładaniem ciężaru czy wystarczało wam to, że wasza waga ciała rosła i koniec końców "podciągało się więcej"?

Bo się zastanawiam czy moja sytuacja jest nienormalna czy nie. Jestem pierwszy raz na masie od w sumie już roku, odchudzałem się wcześniej do suchoklatesa ćwiczeniami z własną masą ciała i dietą a dopiero wchodząc na masę zacząłem próbować w normalny trening FBW z wielostawami (FBW sakera 3x/tydzień). J/w zaczynałem od suchoklatesa co na płaskiej męczył się z pustą sztangą i ledwo co robił jedno podciągnięcie.

Przez ten czas, dokładniej 15 msc, zrobiłem trochę progresu z różnymi perypetiami po drodze ale do rzeczy, patrzę jak się zmieniło to ile podnoszę w głównych ćwiczeniach w perspektywie ostatnich 3 miesięcy (w seriach po 5) i wygląda to tak:
- martwy ciąg z 112.5 na 130kg
- płaska z 65kg na 75kg
- przysiady z 90kg na 110kg
- wiosłowanie sztangą z 65kg na 80kg

no i właśnie podciąganie na drążku, kiedy już doszedłem do poziomu, że byłem w stanie zrobić pełne serie po 5 powtórzeń czy nawet czasami udawało się zrobić do 7 to zacząłem dokładać sobie stopniowo niewielkiego ciężaru i właśnie jak trzy miesiące temu nastąpił moment, gdzie doszedłem do robienia pełnych serii z dodatkowym 3.25kg to od tego czasu jak wtedy zwiększyłem sobie jeszcze do 4.5kg tak do dzisiaj to zostało z "zerowym" progresem - piszę w cudzysłowie bo w ciągu 3 miesięcy moja masa ciała wzrosła z 89.8 do 93.7kg (3.1kg)

I teraz zastanawiam się czy u kogoś tak to też wyglądało, czy się tym przejmować i szukać tego przyczyny czy może nie, skoro w głównych bojach dalej idzie progres. Czy ktoś też czegoś takiego doświadczył u siebie czy może jest to po prostu normalne. Nie żeby jakoś specjalnie mi zależało konkretnie na podciąganiach, robię je tak po prostu ogólnorozwojowo.

Nie chcę, żeby ktoś mi teraz wróżył ze szklanej kuli co konkretnie jest przyczyną a jedynie właśnie poznać doświadczenia innych co może byli w takiej sytuacji.

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 4
  • Odpowiedz
@Catmmando: Z doświadczenia wiem, że machałem 10 podciągnięć na luzie ważąc 67kgw robocie za granicą, później przytyłem trochę, wróciłem na siłkę, zacząłem masę i chwilę się nie podciągałem to był problem zrobić 3 podciągnięcia z wagą 77kg, waga ci rośnie, nie wszystko to są mięśnie,a w takim podciąganiu tłuszcz czy woda w organiźmie nie różni się niczym w sumie od doczepionego ciężaru
  • Odpowiedz