Wpis z mikrobloga

hipotetyczne pytanie - posiadam pozytywną interpretację KISu w sprawie #ipbox - do tej pory rozliczałem swój kontrakt z klientem na tych zasadach. Niedługo kontrakt dobiega końca, ale podpisałem w międzyczasie drugi, dla innego klienta, który wygląda podobnie do pierwszego kontraktu. Czy w takim przypadku mogę kontynuować rozliczanie pracy na zasadach ipbox, czy raczej powinienem wystąpić do KIS o nową interpretację i przejść cały proces jeszcze raz?

#ksiegowosc #pracait #b2b #programista15k
  • 5
A interpretację miałeś kontraktu czy zakresu obowiązków/ usług jakie świadczysz? Jeżeli będziesz dalej robił to samo tylko dla innego klienta to raczej logicznym jest zeby Nowa interpretacja nie jest potrzebna... No ale w polskich urzędach nic nie jest logiczne... A tak z ciekawości co robisz?
@nalogowiec: powiem tak: interpretacja daje jakiś tam spokój Tobie, ale urząd i tak może podważyć, znaleźć coś co w interpretacji nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Interpretacja nie daje żadnej gwarancji, daje ją stan faktyczny, a w polskich realiach raczej decyzja urzędnika i ew. sędziego. Więc jeśli uważasz, że kontrakt i przedmiot IPBoxa jest taki sam, to bez sensu robić kolejną intepretację.