Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
Nudzę się troszkę w przerwie od pracy to pomyślałem, że może poodpowiadam na jakieś ewentualne pytania z kategorii #japonia (bo tu obecnie mieszkam) i #pkp (bo tam pracowałem, w PKP Intercity) i #kolej (bo tu też pracowałem, w Kolejach Dolnośląskich).

Jeśli macie jakieś pytania z kategorii praca konduktora, kierownika pociągu czy mieszkania w Japonii to śmiało piszcie, a może z połączenia tych obu (jako, że zdobywam świeże doświadczenia w świecie kolejowym w Japonii) to chętnie się poudzielam.

zdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ama
Pobierz Shishu - Nudzę się troszkę w przerwie od pracy to pomyślałem, że może poodpowiadam na...
źródło: comment_1671510128TE3985Nj5Q6IgFslPNAmou.jpg
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borealny: tak, ale gdzieś na poziomie N4. W rzeczywistości jest zdecydowanie łatwiej się porozumieć. Te poziomy językowe to o kant tyłka rozbić
@Shishu Panie Mireczku, jako kitkowy adwokat urzędowy jestem zobowiązany poinformować, że kitku mają prawo przebiegać drogę komu i gdzie chcą, niezależnie od godziny, pogody czy wyznania religijnego. Obawiam się, że możemy spotkać się w sądzie, chyba, że następnym razem będzie Pan miał jakiś smaczek dla tego kitka i może wtedy zaniecha dochodzenia zadość uczynienia przed wymiarem sprawiedliwości.

A tak serio to jak w Japonii wola się kitki? Bo w Niemczech jak pierwszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kishurki: 7h40 min bo za przerwy się tu nie płaci, a mam trzy, 2x 10min i jedną godzinną, więc siedzę w sumie 9h. Nadgodziny są mniejsze niż w PKP, to na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shishu: 1. Nosisz wszędzie maskę? 2. Na ile Twoje zarobki pozwalają na normalne życie, tzn. co poza pracą i mieszkaniem. 1700, to nie jest jakiś szał. 3. Jak wygląda opieka medyczna? 4. Jak to się dzieje, że koleje w Polsce ciągle mają spóźnienia, a Japonskie prawie nie. Dodam, że tam pociągi to chyba jeden za drugim jedzie.