Wpis z mikrobloga

@suslogon-szczecinski: Gdyby nie Krzystek, to Ty byś w tym swoim prawie nowym aucie był już po dwóch remontach zawieszenia. Krzystek myśli perspektywicznie i za to go cenię... Kiedyś Szczecin będzie będzie niemiecką autostradą Polski i wierzę, że Wały Chrobrego zyskają na powrót nazwę swojego najlepszego włodarza, lecz teraz w powojennej odsłonie... A nawet jeśli zakończenie prac remontowych nie nastąpi szybko, to zawsze możesz przesiąść się na motocykl lub tramwaj. Zresztą ruch
@stefan_pmp: z mojego miejsca zamieszkania mam dwa wyjazdy: przez Bramę Portową lub przez Wojska Polskiego. Od biedy mogę jechać na około przez Jagiellońską, plac Lotników i dalej przez wszystkie trzy ronda na Piastów. Poza trasą całkowicie na około pozostałe zablokowane przez remonty.
@qusqui21: oczywiście, ale jednocześnie miasto nie robi nic, aby część zapotrzebowania likwidować: np. komunikacja miejska nie działa prawidłowo. Chętnie bym pojechał na drugi koniec miasta komunikacją za ułamek tego co zapłaciłem za taxi, ale spora ilość kursów nie odbywa się, a tramwaje i autobusy u nas też stoją w korkach, to raczej zaufania nie buduje.
@qusqui21: z auta korzystam w 90% przypadków do dojazdu w inne miejsce: np. do Zakopanego gdzie jechałem ostatnio ciężko dostać się z całym sprzętem narciarskim bez auta. Dużego psa też nie jest łatwo dostarczyć do hoteliku dla zwierząt bez auta. Dotrzeć do rodziny mieszkającej na wsi pod miastem powiatowym też bez auta praktycznie się nie da. Po mieście muszę skorzystać ~ raz na 3 tygodnie i dlatego tym bardziej dostrzegam, że
@suslogon-szczecinski: coz slynne korwinowskie "Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.". Jak ci powiem zebys nie #!$%@? zony po nocy, bo spac nie moge w mieszkaniu obok. To jest mowienie innym jak zyc?
@suslogon-szczecinski: no dobrze, zalozmy ze zrobia samochody ktore beda tak ciche jak rowery. Co z przestrzenia ktora zajmuja? Parkingi, drogi. To ze w miescie pieszy, jest drugiej kategorii i musi chodzic boczkiem, albo czekac na przejsciach, zeby po 3 pasy w kazdym kierunku byly?