Wpis z mikrobloga

beka z tych wszystkich będących za obowiązkowymi ćwiczeniami/poborem używających argumentu "hurr a co będzie jak Rosja zaatakuje?!". Tak, ta sama Rosja co przez prawie rok ma problemy z zajęciem kawałka Ukrainy, kraju mocno zacofanego niebędącego w NATO, ponosząc przy tym duże straty w żołnierzach i sprzęcie już pędzi do ataku na Polskę narażając się na wojnę z całym NATO xD wy albo jesteście debilami albo dostajecie kasę za te wpisy siejące panikę, obstawiam że to pierwsze bo takim półgłówkom nawet złamanego grosza by nikt nie dał za takie idiotyzmy
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
V.....e - beka z tych wszystkich będących za obowiązkowymi ćwiczeniami/poborem używaj...

źródło: comment_1671439828hlfDvhCHUZkQsGZrx5bvSe.jpg

Pobierz
  • 48
@darki: Nikt nikogo nie zrobił w jajo, alianci wywiązali się z sojuszniczych zobowiązań i wypowiedzieli wojnę III Rzeszy, to że w Polsce panowały hurraoptymistyczne i prowojenne nastroje to już jest wina Polaków że przeszacowali swoje możliwości, w dodatku nie sądzę aby ówczesny rząd był tak głupi by nie wiedzieć że Anglia będzie potrzebować czasu i dominacji na morzu by móc przerzucić wojska do Polski
@darki: @Valfoutre: tak, Nato nie ma obowiazku zrobic cokolwiek, moze wyrazic zapokojenie. Ale Ukraina nawet nie jest w Nato. A utrzymanie Nato to witalny interes nie tylko USA ale tez innych krajow, bo lepiej bronic sie nie u siebie i silami innych zolnierzy. Wlasnie dlatego nie ma opcji ze Nato nic nie zrobi. Przeciez wlasnie dlatego wiele krajow pomaga Ukrainie bo lepiej jej pomoc niz pozniej walczyc w Polsce lub
@gharman: Dlatego możliwe, że zostaniemy "wciągnięci" w wojnę ale nie u siebie a w Ukrainie
Mimo wszystko w interesie zachodu jest trzymać kacapów jak najdalej
Dziwi mnie tylko, że ludziom się wydaje, że wojna ich nie dotknie a NATO za nas będzie walczyć w razie czego
Strasznie dziecinne myślenie
@NaczelnyWoody: ostatnio też właśnie sie zaskoczyłem, ale podważanie NATO to obecnie też retoryka tvp, kręcą pod obecne wybory materiały co tłumaczą wydatki na zbrojeniówkę, coś mi sie wydaję ze grube mln idą na boku.
@darki: oczywiscie ze nato nie bedzie walczyc "za nas" - na pierwszy cios pojda polscy zolnierze, plus pewnie baltyccy itp.

ale ze nie kiwna palcem? ruszy zarowno marynarka jak i sily powietrzne nato. najwieksze watpliwosci mialbym do sil ladowych. tam beda najwieksze straty i mysle ze tutaj rzeczywiscie wiekszosc krajow zachodnich bedzie unikac tematu.

ale ze sie nie wlacza do walki to watpie. mysle ze na terenie naszego kraju zaraz bylyby
@gharman: Podobne mam zdanie tylko właśnie ciężko określić skalę pomocy oby była jak największa, z tym kiwnięciem palcem to chodziło mi o rzeczywisty udział wojsk nato na terenie Polski, pomoc w sprzęcie będziemy mieć i na to należy się nastawić w razie czego
Tutaj ludzie myślą, że jak ktoś najedzie Polskę to on będzie sobie w csa grał i głaskał kota a inne nacje będą biegać po lasach i nas bronić,
@darki: ta dyskusja jest na temat np. powszechnej mobilizacji vs. udzialu wojsk zawodowych z innych krajow.

jestem w stanie sobie wyobrazic realistyczny scenariusz przy ograniczonym ataku rosji np na przesmyk suwalski, w ktorym w polsce nie ma mobilizacji, natomiast brygady nato uczestnica w starciach.

natomiast gdyby byl to scenariusz jak ukraina, czyli calosc dlugosci granicy, wtedy na pewno bylaby przynajmniej ograniczona mobilizacja, natomiast i tutaj bylyby wojska nato w czynnym starciu
@darki: radzę też mieć z tyłu głowy, że nie kiwnięcie palcem przez NATO będzie miało konsekwencje w postaci utraty wiarygodności sojuszu i faktyczny jego rozpad, ale sądząc po tym że jednak kiwneli palcem w sprawie Ukrainy która nawet nie jest w NATO do tego stopnia, że rosjanie nie tylko się zesrali ale zaczęli tracić zajęte terytorium to można spać spokojnie bo Rosja tak na prawde wuja może
@darki: dlatego tez ja nie jestem przeciwko cwiczeniom wojskowym. ja jestem przeciwko dyskryminacji mezczyzn. jesli oni maja ponosic ciezar obrony, to moze czas wrocic do dyskusji o przywilejach w panstwie? dlaczego kobiety maja same przywileje a zero obowiazkow? moze ci co podlegaja mobilizacji powinni placic mniejsze podatki? moze wczesniejsze emerytury?

sam mam kategorie D, -9 dioptrii wiec w mobilizacje na pierwszej linii nie wierze. ani w to ze mnie na cwiczenia