Wpis z mikrobloga

@portas91 ale kto zabrania? W sensie masz pretensje, że świeccy rządzący uchwalili jakieś prawo i musisz się do niego stosować? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poszedł do wyborów z hasłem ich zmiany, jak wygrasz i zmienisz prawo to ono będzie obowiązujące
@dlolb dopóki robią wszystko pod dyktando kościoła, a dodatkowo defrauduja publiczne pieniądze i mienie, ryzykują popraciem zamykając ludzi w domach samemu siedząc na obchodach sekciarskiego radia, a dodatkowo nawet zmieniają program nauczania na modłę kościelna to nie są świeccy.
A do robienia tego wszystkiego łamią lub naginają podstawy prawa w państwie.
@portas91 po pierwsze to świeccy rządzący łamią prawo i je uchwalają, więc pretensje kieruj do świeckiego państwa. Po drugie chyba nie rozumiesz jak działa demokracja. Oni zostali wybrani wolą większości wyborców, więc pomijając łamania prawa, to do każdego legalnie uchwalonego prawa masz obowiązek się stosować. Widocznie ludzie tego chcą skoro dalej mają poparcie. Poza tym łamanie prawa jest akurat w kwestiach świeckich, więc juz w ogóle nie wiem o co ci chodzi.
Obrzezać można krzywdząc na całe życie ale spowiedź to wielka krzywda dla dziecka...


@Herubin: Zaraz, czemu tu zakładasz takie rzeczy xD

Obrzezanie to akurat świetny przykład łamania praw dziecka, a obrzezanie dziewczynek to już w ogóle. I tak, spowiedź może być traumatycznym przeżyciem, szczególnie dla ośmiolatka.
pokaż mi jakikolwiek przepis, gdzie jakikolwiek kościół czy związek wyznaniowy coś ci nakazuje zrobić?


@dlolb: Ale to przecież nie potrzeba takiego przepisu. Wystarczy, że jakiś związek wyznaniowy (czytaj Kościół Katolicki) jest na tyle wpływowy, że lobbuje rządzących, by pisać prawo pod religijne dyktando. Dla przykładu, zakazywać aborcji.

Ty mylisz teokrację z konceptem świeckiego państwa. Państwo może nie być świeckie i jednocześnie nie być teokracją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johny-kalesonny: eee a co jeśli jakiś związek niewyznaniowy lobbuje za jakimiś rozwiązaniami? Jak np. związek zawodowy, związek przedsiębiorców lewiatan itd.? Też źle? Albo jak sportowcy, czy aktorzy się wypowiadają o polityce to też źle?
eee a co jeśli jakiś związek niewyznaniowy lobbuje za jakimiś rozwiązaniami? Jak np. związek zawodowy, związek przedsiębiorców lewiatan itd.? Też źle?


@dlolb: To wszystko zależy jak to jest przeprowadzane. Lobbing to dość szerokie pojęcie i możesz lobbować za zmianą przez rozmowę z politykiem, ale tak samo rzucając mu łapówki lub przez zastraszanie.

Historycznie, mieszanie religii i państwowości kończyło się katastrofą. W ogóle w Europie (i w sumie nie tylko) państwowość żyła
@johny-kalesonny a jak żydzi lobbowali przeciwko zakazowi uboju rytualnego to znaczy, że żyjemy w państwie wyznaniowym judaistycznym?

Czy członkowie kościołów robią coś niezgodnego z prawem? Czy zostali pozbawieni praw obywatelskich, albo mają zakaz wypowiedzi?

Przecież masz demokrację, jeśli ludzie są członkami kościołów i mają jakieś przekonania to logiczne, że część partii będzie miała podobne postulaty po to żeby zebrać ich głosy. To samo przecież robi lewica i organizacje LGBT, czy oni mają
a jak żydzi lobbowali przeciwko zakazowi uboju rytualnego to znaczy, że żyjemy w państwie wyznaniowym judaistycznym?


@dlolb: A Żydzi w Polsce mają tak duży wpływ na prawodawstwo, jak Kościół Katolicki? ;)

Czy członkowie kościołów robią coś niezgodnego z prawem? Czy zostali pozbawieni praw obywatelskich, albo mają zakaz wypowiedzi?


@dlolb: Nie rozumiem czemu kładziesz taki nacisk na definicje prawne.

Przecież masz demokrację, jeśli ludzie są członkami kościołów i mają jakieś przekonania
@johny-kalesonny duży, mały, operujesz subiektywnymi pojęciami. Na pewno znajdziesz takich, którzy ci powiedzą, że wpływ żydów na polską politykę jest ogromny.

Kładę nacisk na definicje prawne, bo cała dyskusja zaczęła się od stwierdzenia, że polska nie jest państwem świeckim co jest oczywistą bzdurą i stąd te moje argumenty. Czy KK ma wpływ ma życie w polsce? Oczywiście, że tak, ale tylko dlatego, że ludzie sobie tego życzą i go słuchają. Na tej
duży, mały, operujesz subiektywnymi pojęciami.


@dlolb: W sensie moje określenie jest subiektywne, to prawda, ale wpływ jest mierzalny. I zdecydowanie Kościół Katolicki ma większy wpływ na politykę w Polsce, niż Żydzi, to nie zależy od opinii komentatora. Jak ktoś się znajdzie, kto twierdzi inaczej, to możemy pogadać o konkretach. Nie sądze, by Żydzi mieli coś na kształt konkordatu ;)

Kładę nacisk na definicje prawne, bo cała dyskusja zaczęła się od stwierdzenia,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johny-kalesonny: w zasadzie już tylko się powtarzasz. Stan faktyczny jest taki, że aktualnie rządzą tacy, co celują w elektorat kościoła i masz wrażenie, że kościół wpływa. Jutro będą rządzić inni w wpływ kościoła może być zerowy, a wpływ będą miały inne organizacje. Jest to normalne i nie ma nic wspólnego ze świeckością państwa. Chciałbyś odebrać jakiejś grupie prawa obywatelskie i wolność wypowiedzi bo akurat ich nie lubisz? Ja uważam, że o
aktualnie


@dlolb: Chcesz mi powiedzieć, że to chwilowy trend w polskiej polityce? xD Od 89 nieprzerwanie ten wpływ jest spory.

Chciałbyś odebrać jakiejś grupie prawa obywatelskie i wolność wypowiedzi bo akurat ich nie lubisz?


@dlolb: Tak, dokładnie tego chcę xD

Ja uważam, że o ile dana organizacja w oficjalnym stanowisku nie propaguje rzeczy zabronionych, to niech każda organizacja sobie swobodnie wyraża opinię na dany temat


@dlolb: No to jest
@johny-kalesonny miałem już zakończyć, ale jedną rzecz sprostuję w tym co napisałeś. KK płaci podatek od przychodu. Jedyny podatek od którego są zwolnione związki wyznaniowe to podatek od nieruchomości na cele kultu religijnego (przynajmniej ja o żadnych innych zwolnieniach nie wiem).

Działki kupuje jak każdy inny, jak ktoś im sprzedał poniżej ceny rynkowej majątek państwowy to urzędnik powinien iść do więzienia niezależnie czy sprzedał kościołowi, mafii, czy koledze.
@dlolb no i oczywiście, jeśli przy jakich transakcjach byłoby naruszenie prawa przez kościół to tak samo powinien odpowiadać karnie i majątkowo, bo obstawiam, że zaraz się do tego przyczepisz
@johny-kalesonny
KK płaci podatek od przychodu


@dlolb: W sensie taca jest opodatkowana? Nie jest, to jest traktowane jako darowizna, nie jako przychód. Kościół płaci podatki tylko w części. Więcej, Fundusz Kościelny przyczynia się też do tego, że pracujący księża nie składają się na ZUS

Działki kupuje jak każdy inny


@dlolb: Absolutnie nie xD Kościół ugaduje się z państwem by kupować to za bezcen.
@johny-kalesonny oczywiście, że taca jest opodatkowana, jest traktowana jako przychód i od przychodu księża płacą podatki. Jak chcesz się wypowiadać w dyskusji to może najpierw się dokształć.

Fundusz kościelny powstał jako rekompensata za to, że państwo przejęło majątek kościoła. Likwidacja funduszu okej, tylko wtedy zwrot majątku na takich sych zasadach jak przedwojennym właścicielom.

Absolutnie nie xD Kościół ugaduje się z państwem by kupować to za bezcen.

Jak masz jakąś wiedzę o przestępstwie