Wpis z mikrobloga

  • 32
Obejrzałem pierwszy odcinek #slepnacodswiatel zaciekawiony memami i dobrymi recenzjami i muszę powiedzieć, że nie przypadł mi do gustu.
Przede wszystkim postać głównego bohatera jest męcząca, przerysowany elegancik do bólu. Scena jak sprzedał 2 samary koki za byle jaki obraz namalowany przez dziewczynę jakiegoś oskarka zamiast pokazać jaki to wielki dystyngowany koneser sztuki z bohatera, jest po prostu karykaturalna. Ukazywanie w każdej jednej scenie jaki to on nie jest ą ę jest po prostu męczące.
Do tego rzeczy są podawane ordynarnie prosto w ryj. Proszę pozdrowić prezesa panie pośle. Przecież to brzmi tak nienaturalnie że aż uszy bolą, ale jeszcze by widz nie ogarnął, że nasz główny bohater nie jest byle kim co sprzedaje plebsowi.
Towar Sikora, nie dość, że zabarwiony na różowo żeby było wiadomo o co chodzi, to jeszcze na wszelki wypadek gówniarze oczywiście musiały powiedzieć, że wzięli od Sikora. Normalna rzecz, każdy przecież z uśmiechem na ustach mówi na lewo i prawo od kogo wziął towar.
Niektóre sceny są po prostu absurdalne w moim mniemaniu. Gliniarz przyprowadzając do właściciela klubu ćpających gimnazjalistów. Nie wiem czemu w ogóle ma służyć ta scena, chyba serial stara się nam przedstawić takimi scenami realia nocnego życia i półświatka, ale dla mnie całość jak mówiłem wychodzi karykaturalnie. Typ z tego klubu jest winien 150k a Kuba mu oferuje że weźmie część udziałów i jeszcze łaskawie pozwala mu zarządzać klubem. Przecież 150k to taki klub pewnie ma miesięcznie samych kosztów, zwłaszcza że w serialu jest ukazany jako elitarny klub a nie byle spelunę, to ile on chce tych udziałów za 150k? Sam lokal bez wyposażenia o klubowej powierzchni w centrum Warszawy będzie kosztować ze 2 miliony a ten mu łaskawie pozwala zarządzać klubem za dług 150k xD
Panu posłowi dał jeden woreczek z jedną grudką i zawołał 2k, nie ma bata, żeby to co było widać w scenie ważyło z 5g, na moje oko 2g max, co daje cenę 1k za gram xD U łebków na chacie obraz wyceniony na 4k i chciał 4 worki, więc by nawet się zgadzało, że do worka rozsypuje po 2gramy, wtedy by wychodziło że za jeden bierze 500. Wciąż w #!$%@? dużo, ale jeszcze powiedzmy że możliwe.
Serial dla mnie jest mocno przerysowany, chce być poważny i poruszać głębokie tematy, ale sposób w jaki to robi do mnie nie przemawia, nie kupuję tego świata.

Czy ktoś odniósł podobne wrażenie? Jak tak to czy warto się przemóc, czy dalej będzie tak samo?
#seriale
  • 45
  • Odpowiedz
@krucjan: Ten serial jest dla wszystkich oskarkow i innych leszczy co kiedyś zajarali jointa czy coś i myślą, ze są z undergroundu i w ogóle chłopaki z miasta.

Generalnie historia to słabizna jak i wykonanie.
  • Odpowiedz
@krucjan: ogólnie serial jest słaby, wykopki się podniecają fryczem i więckiewiczem, których tak naprawdę przez 10 odcinków jest bardzo mało

serial ma 10 odcinków, a tak naprawdę #!$%@? się dzieje, jest zarys fabuły i zamiast pchać ją do przodu to marnuje się czas na ujęcia jak bmw jeździ po warszawie, na wyobrażenia kuby o argentynie i inne zapychające gówna xD tak naprawdę fabuła zostaje pchnięta jedynie w ostatnim odcinku, zamiast
  • Odpowiedz
Eleganckość i pretensjonalność bohatera to poza, która zostanie przejrzana i rozmontowana. On teraz jest taki bo taki ma być.


@slapdash: Ale ja nie mówię że on taki nie ma być, nie mówię, że fabularnie to nie ma sensu. Mówię o sposobie pokazywania tego. Przez godzinę praktycznie każda scena w tym odcinku pokazuje jakim bohater jest edgy elegancikiem. Niektóre sceny według mnie są kompletnie niepotrzebne, wciśnięte tylko po to, żeby jeszcze
  • Odpowiedz
@krucjan: to napisz do reżysera, na pewno weźmie pod uwagę to, że jednak musi trochę się bardziej przyłożyć, żeby zapracować na twoje uznanie.
Nie ma obowiązku lubienia ani nawet oglądania tego serialu. Nie podoba się, to przestajesz - jest tyle innych, że na pewno znajdziesz coś co będzie mniej frustrujące.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@slapdash gościu po to są takie portale żeby prowadzić dyskusję bo cholerę ty sie denerwujesz? Odpowiedziałem ci co uważam a ty mi jakieś teksty o napisaniu do reżysera i jego uznaniu. Typowa dyskusja na wykopie.

Przy okazji odpaliłem sobie właśnie drugi odcinek i już w pierwszej scenie z głównym bohaterem jest dokładnie to o czym mówię. Policjanci walący jakieś teksty "jakby wszyscy tacy byli to bysmy z glodu zdechli, wszystkie przeglądy,
  • Odpowiedz
@krucjan: Serial to pikuś, pomyśl co dopiero reszta książek Zulczyka gdzie co drugie słowo to wulgaryzm, i gdzie są oczywiste nawiązania do obecnych sytuacji w PL (typu proszę pozdrowić prezesa panie pośle) xd

To jest w #!$%@? sztuczne i udawane, na sile obadaj twórczość Zulczyka to skminisz to i połączysz w całość; a w ogóle to sprawdź jego sociale gdzie zachowuje się jak boomerzy i próbuje być polskim para-Bukowskim
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
A swoją drogą to taki porządny 0 punktów karnych, a na tych scenach jak jedzie po mieście to co chwila - albo buspasem jedzie, przecina pasy bez kierunku, lata na żółtym a i nawet zwracanie w tunelu było i to przed samym wyjazdem, gdzie mógł jeszcze 50 metrów podjechać i zwrócić legalnie xD
To też są daje detale które psują spójność.
  • Odpowiedz
@krucjan: ale książki to ty nie czytałeś co? xD tak, będzie tak dalej, bo książka taka jest, ba, książka jest jeszcze gorsza bo ciągle w niej jakieś wynaturzenia głównego bohatera o dupie maryni tak napisane, że oczy krwawią
  • Odpowiedz
@krucjan no bo Kubuś to właśnie jest #!$%@?, która się nadaje tylko do rozstawiania dzieciaków po kątach. I do ruchania. #!$%@?. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Właściwie to nawet całkiem przyjemne jest to jak ten jego mityczny chłód jest weryfikowany.

No ale ten serial lubiany jest tylko przez jedną postać - Dario. Czysta groza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrezesTalarek obejrzałem jeden odcinek i napisałem swoje spostrzeżenia po tym co widziałem typie.

@krucjan: no to chhba trochę bez sensu, żeby oceniać co się klei, jak się widziało jeden odcinek i nie zna się połowy kontekstu xd
Tzn. ten serial jest mocno średni w ujęciu globalnym, ale jak na polski to spoko. Odświeżyłem go sobie po obejrzeniu Better Call Saul, gdzie wsysstko jest prowadzone po mistrzowsku i tempo akcji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nadać autentyzmu


@krucjan: jeśli nie oglądasz filmów dokumentalnych to nie licz na autentyzm, język filmu jest bogaty, zresztą, chyba w pierwszym odcinku zaczynają się sceny ocierające się o zjawiska paranormalne, więc podejrzewam, że i to skrytykujesz, bo przecież tak naprawdę to miasta nie można zalać wodom
  • Odpowiedz