Wpis z mikrobloga

Mam do #prawo #pytanie czy w tej sprawie są szanse na odszkodowanie:

Mój stary przywiózł z Ukrainy opakowany w świąteczny papier prezent od swojej kolegów po fachu. #!$%@? zapomniał go zgłosić na granicy. Zawiózł go do pracy i na miejscu okazało się, ze to granatnik przeciwpancerny. Niestety to była już 7:45 wiec zdążył z kolegami obalić trzy małpki i w przypływie alkoholowego rauszu stwierdzili, ze go odpala. Ma teraz w wyniku wybuchu uszkodzony słuch. Jego pracodawca nie ma do niego pretensji i uważa, ze jest poszkodowanym.

Sprawdziłem i nie ma przepisu, który zakazuje strzelać granatnikiem przeciwparnym w biurze. Czy w takiej sytuacji mogę pisać do PZU o odszkodowanie za utratę słuchu?

#policja #neuropa #heheszki #bekazpisu
  • 3
@Gamtaro2: ja dla pewności, że będzie dobrze, radziłabym załatwić, żeby do projektu Ustawy O Obronie Świętej Ojczyzny Przed Całym Złem dopisać przed ostatnim czytaniem na szybko jakiś zapis, że kto uszkodził słuch w wyniku wypadku spowodowanym przez wybuch granatnika w komendzie policji w grudniu 2022 jest uprawniony do nabycia działki budowlanej od Orlenu za 10 procent wartości. Nie zaszkodzi a może pomóc. No chyba, że zdrajcy będą sprzeciwiać się Ustawie O