Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od jakiegoś czasu mieszkamy z rodzinka na wiosce. Chcielibyśmy kupić psa. Od zawsze nam się marzył labrador. Jest w ogóle sens szukać szczeniaka z hodowli która nie jest z związku kynalogicznym? To nasz pierwszy zwierzak i nie chcielibyśmy się naciąć na jakiś oszustów. Skąd w ogóle są takie rozbierzonosci cenowe w psach ?
#labrador #psy #rasowe #bialystok
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KlejnotChoroszczy: uważam że ZKwP/FCI daję największe szanse na znalezienie poprawnego i zdrowego psa rasowego. Ale jaktoś hoduje na psach FCi, bada swoje psy i nie przeciąża suk, weryfikuje właścieli, ale nie jest ZKwP to w sumie nie mam się czego czepiać ¯\_(ツ)_/¯ mnie samej jest średnio z myślą że należę do tego prlowskiego reliktu jakim jest ZKwP :(
Przy czym dużo dużo trudniej znaleźć taką dobrą hodowlę spoza ZKwP, ale samo
uważam że ZKwP/FCI daję największe szanse na znalezienie poprawnego i zdrowego psa rasowego


@mikaliq: Nie zawsze tak jest. U rodziców w bloku mieszka baba ze związku kynologicznego i pomagała sąsiadce w kupnie labradora. Miał być zdrowy. Aktualnie labrador porusza się na "kwadratowych łapach" i większość jego spaceru to leżenie w trawie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marjan1234: nie napisałam że gwarancję (wręcz podkreśliłam że samo ZKwP nic nie znaczy), ale że największą szanse ¯\_(ツ)_/¯ myślisz że w związkach burka i kocurka jest lepiej?

I dawanie szczeniakowi jeść do oporu (zwłaszcza tak łakomej i skorej do tycia rasy) to tylko może dysplazję mu ufundować wraz z innymi licznymi zwyrodnieniami na start :p Lepszy ciut za chudy szczeniak, niż ciut za gruby.

@KlejnotChoroszczy: nie jestem w stanie polecić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KlejnotChoroszczy: i jeszcze dodam że, niestety, labki są jedną z ras która bardzo często się przewija u ortopedów. Więc naprawdę warto poszukać dobrej hodowli, która daje jak najmniejsze ryzyko chorób. Warto też jak już się kupi szczeniaka zabrać go na kontrolne prześwietlenie w wieku 4 miesięcy u dobrego weta specjalisty. Czasem wykryte wtedy nieprawidłowości można wtedy stosunkowo łatwo naprawić dając swojemu psu długie życie w komforcie bez bólu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rothejro: bo mam psy i kupiłam psa i adoptowałam psa i interesuje się psami :)
I uważam że było dużo lepiej dla psów, gdyby ludzie adpotowali i kupowali je świadomie, rozważnie i odpowiedzialnie :) Więc zawsze wolę napisać więcej, a nuż coś komuś zostanie i da do myślenia ()