Wpis z mikrobloga

Ja $&@$?!?#%^*+
Znowu mnie państwo wydymało.
Mam 31 lat i JDG, brak dzieci i żony.
Nie łapię się na 500+, ulgi rodzinne w pit, ulgę dla młodych w dochodowym. Za to łapię się na 9% składkę zdrowotną i inne nowe podatki.
Rok temu kupiłem mieszkanie na kredyt, który teraz jest oprocentowany prawie na 10%.
A tu wchodzi nowy program rządowy ze "stałą stopą 2% na 10lat"... Oczywiście już się do niego nie kwalifikuję, bo rok za wcześnie kupiłem mieszkanie.
Moja obecna rata to prawie 5 000zł. W tym programie byłoby to 2500zł.

Ja #%^)$@$")&)@.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 54
Typie ale brałeś pewnie wakacje kredytowe i inne takie. Ten program to jest jedyne co dostaną single 30+ którzy oszczędzali a inflacja zjadała im oszczędności.
@piter12: z Twojego wpisu wnioskuje że zasadniczo problemem nie jest to że rząd który rozwala pieniądze, a to że się nie załapałeś. Bo jak byś się załapał, to już by było git.
@matwes: Szczerze wątpię że wprowadzą to w życie w przyszłym roku bo to wyglada jak kiełbasa wyborcza, żadnych szczegółów i projektu ustawy. Wszyscy się teraz podniecają tym programem i myślą że dostaną coś za pół darmo więc masz rację że będzie na 100% tylko gorzej i jak masz zamiar kupować mieszkanie to lepiej teraz. Wbrew pozorom jest to dobry czas na kredyt bo marże są niskie przy wysokim wiborze więc można
@piter12: na razie to zapowiedzi, a nie realny program.
Do tego jakby do tego przyszło i rząd zacznie dosypywać pieniądze do rynku nieruchomości to znów ceny #!$%@? w góre
@morsisko: Nie wiem czy wiesz ale wibor osiągnął peak na początku listopada i od tego czasu codziennie spada. A nadal jesteśmy w ciemnej dupie więc skoro banki nie spodziewają się wzrostów to oprocentowanie nie będzie rosło w najbliższym czasie